Priştine: Mehmetçik'ten Kosova'daki Çocuklara Hediye

Priştine: Mehmetçik'ten Kosova'daki Çocuklara Hediye

Kosova'da Barış ve Huzuru Sağlayan Mehmetçik, Hanımeli Priştine Kadınlar Derneği ile Ortaklaşa Düzenlediği Organizasyonla Çocuklara Çifte Bayram Yaşattı.

Priştine: Mehmetçik'ten Kosova'daki Çocuklara Hediye

Kosova'da barış ve huzuru sağlayan Mehmetçik, Hanımeli Priştine Kadınlar Derneği ile ortaklaşa düzenlediği organizasyonla çocuklara çifte bayram yaşattı.

Kosova'da, Kurban Bayramı ve yeni yıl dolayısıyla çocuklara hediye paketleri dağıtan Mehmetçik ile Priştine Türk kadınları, çocukların yüzünü güldürdü. Mehmetçik ve kadınlar derneği üyelerinin elinden giyim ve çocukların en çok sevdiği şekerlemelerden oluşan paketleri alan çocuklar, mutluluklarını teşekkür ederek dile getirdi. Bayram ve yeni yıl paketlerini Kosova Türk Taburu adına dağıtan Yüzbaşı Veli Gür yaptığı açıklamada, Kosovalı çocukların bayram ve yeni yıllarını kutlamak amacıyla, Kosova'nın birkaç şehrinde hediye paketleri dağıttıklarını belirtti. Çocukların bayram ve yeni yıllarını bu şekilde kutlamaktan çok mutlu olduklarını vurgulayan Gür, "Çocuklar dünyanın en güzel varlıkları. Kosovalı bir çocuğa hediye verdiğimiz zaman, kendi çocuğumuza hediye vermiş gibi sevinç ve mutluluk duymaktayız. Kosova Türk Taburu olarak Kosovalı çocukları bayram ve yeni yılda da sevindirmek bizleri çok mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

Hanımeli Priştine Türk Kadınlar Derneği Başkanı Liriye Gaş ise, dini bayramlarda, yeni yıl öncesinde her zaman çocukları sevindirmeyi görev bildiklerini belirterek, "Çocukların gülen yüzlerini görmek, bizler için büyük bir mutluluktur" dedi.

Kosova Türk Taburu, Kurban Bayramı ve yeni yıl nedeniyle ülke genelinde 500 adet hediye paketi dağıttı.