Primer Haberleri

Primer haber, Primer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Primer - 29.6.2017
Kalın Bağırsak Kanseri Neden Olur?
KALIN BAĞIRSAK KANSERİNİN GÖRÜLME SIKLIĞI NEDİR? Kalın bağırsak veya kolon kanserleri, dünyadaki en yaygın kanserler arasında yer alırlar ve ortalama her 2.000 kişide bir görülürler. 50 yaş üzeri kişilerde daha yaygın olarak görülür ve cinsiyet farkı gözetmezler. Kalın bağırsaklardaki tümörler iyi huylu (sıklıkla polip) ve kötü huylu (kanser) şeklinde olabilirler. İnce bağırsak yaklaşık 6 metre uzunluğundayken kalın bağırsak 1,5 metre uzunluğundadır. Kalın bağırsak su ve yararlı olan besinlerin emildiği organdır. Son 15 yılda, tarama testlerinin artmasıyla kalın bağırsak kanserleri erken evrede belirlenmekte ve ölüm oranları da düşmektedir. Kalın bağırsak kanserlerinin yüzde 70'i kalın bağırsağın sol yarısında, yüzde 25'i sağ yarısında ve yüzde 5'i ise her iki yarısında da yer alır. Nadiren kalın bağırsak kanserleri, bir bölgede belirlenip, belirli bir zaman sonra kalın bağırsağın farklı bir bölgesinde belirlenebilirler. Bu durum kanserin sıçrama yapmasından farklı bir durum olup, ikinci primer kanser veya metakron kanser olarak adlandırılır.
Primer - 24.6.2017
Epdk Kararları
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından önerilen Primer Frekans Kontrol Birim Hizmet Bedeli yılın üçüncü çeyreği için, megavatsaat başına 8,38 lira olarak belirlendi.
Primer - 13.6.2017
Cilt Kanserlerindeki En Büyük Tehlike Melanom"
Erken teşhisle kurtulmak mümkün Prof. Dr. Sağlam, melanomdan primer korunma için açık tenli ve güneş altında çalışan kişiler gibi yüksek risk grupların bilgilendirilmesi ve tarama programlarının yapılması, halkın ultraviyole ışınlarının etkileri hakkında bilgi sahibi olmasının sağlanmasının önemli olduğunu ve gereksiz solaryum uygulamalarından kaçınılması gerektiğini belirtti.
Primer - 20.5.2017
Özel Hastanelerdeki Sezaryen Oranı Yüzde 40'larda"
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Başkanı Prof. Dr. Ateş Karateke, "Türkiye'de kamu kuruluşlarında primer sezaryen oranlarımız yaklaşık yüzde 16, bu dünya çapında kabul edilebilen bir orandır.
Primer - 1.5.2017
Alerji, Egzama, Siğil Varsa Dikkat!
21-29 Nisan Dünya Primer İmmün Yetmezlik Haftası (Dünya Bağışıklık Yetermezliği Haftası) ve Dünya İmmünoloji Günü (Dünya Bağışıklık Günü) kapsamında Türk İmmünoloji Derneği tarafından düzenlenen 24.
Primer - 11.4.2017
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Mustafa Çiftçi Hatem Hastanesinde
Uzm. Dr. Mustafa Çiftçi kimdir? 1980 yılında Gaziantep'in İslahiye ilçesinde doğan Uzm. Dr. Mustafa Çiftçi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Osmaniye'de tamamladı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2003 yılında mezun olan Çiftçi, 2009 yılında ise Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında ihtisas yaptı. Milli Pediatri Kongresine katılmış olan Uzm. Dr. Mustafa Çiftçi, Gaziantep Araban Sağlık Merkezi, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Şırnak Devlet Hastanesi, Hayat Hastanesi, Primer Hastanesi ve Medicalpark Hastanesinde görev yaptı.
Primer - 25.3.2017
Çocuklarda altına kaçırma psikolojik olabilir!
Sonradan ortaya çıkan kaçırmalara dikkat Çocuğun en az bir yıllık tuvalet kontrolü sağlayabildiği bir süreçten sonra tekrar kaçırmaya başlamasının "Sekonder EN" olarak adlandırıldığını belirten Gökten, şunları söyledi: "Çocuklarda 5 yaşından sonra gece ve gündüz idrar kaçırma "Enürezis" olarak isimlendirilir, sadece geceleri idrar kaçırmaya "Enürezis Nocturna (EN)", hem gece hem de gündüz görülen idrar kaçırmaya ise "Enürezis Diurna" denir. Çocukların 5 yaş öncesinde geceleri idrarını kaçırması fizyolojik bir durum olarak değerlendirilir ve normal kabul edilir. Çocuğun idrar kontrolünü en başından itibaren kazanamamış olması Primer EN, en az 1 yıllık tuvalet kontrolü sağlayabildiği bir süreçten sonra tekrar kaçırmaya başlaması "Sekonder EN" olarak adlandırılır.
Primer - 14.2.2017
Eğer sabahları başınız ağrıyorsa...
YEDİ GÜN SÜREN AĞRILAR "Baş ağrılarının büyük bir kısmı beyin tümörü anlamına gelmiyor. Baş ağrısını iki türlü incelememiz gerekiyor. Birincisi primer baş ağrısı dediğimiz birincil baş ağrıları.
Primer - 14.2.2017
Sırt ağrıları omurilik tümörü belirtisi olabilir
Omurların ortasındaki korunaklı kanal ile (omurilik kanalı) beyinden bele kadar uzanan omurilikte, elektriksel bağlantı karşılıklı olarak yürütülüyor. Beyinden gelen emirler iç organlara veya kol- bacaklara gönderildiği gibi, vücuttan gelen bilgiler de omurilik vasıtasıyla beyne taşınıyor. Bu kadar hayati bir fonksiyonu olan omurilikte meydana gelebilecek sorunlar, en hafif şekliyle bu bilgi ve emir alışverişini kısmi ya da tam olarak engelleyebilecek klinik tablolara yol açabiliyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Direktörü Prof. Dr. Serdar Kahraman, bunun anlamını şöyle özetliyor; "Duyusal ya da motor dediğimiz hissetme ve uzuvlarımızı hareket ettirme yeteneğimizi kaybedebilme (felç)." Omurilik tümörlerinin çoğu iyi huylu Omuriliğimizi tehdit eden sorunlardan birinin de tümörler olduğunu vurgulayan Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Direktörü Prof. Dr. Serdar Kahraman, "Bunlar tabii başka organlardan omuriliğe sıçrayan tümörler değil; direkt olarak sinir dokusundan, omurilik zarları ya da sinir kılıflarından kaynaklanan primer (kendi) tümörler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Primer Haberleri | Primer Haber - Haberler - Sayfa 5 - Primer haberleri, son dakika primer haber ve gelişmeleri burada. Çocuğunuzun Bir Ayağı Diğerinden Büyükse Dikkat.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 04:29:22. #1.14#
title