Prens Harry'nin Ölümünü Tasvir Eden Heykel, Ziyaretçilere Açıldı

Prens Harry'nin Ölümünü Tasvir Eden Heykel, Ziyaretçilere Açıldı

Galler Prensi Harry'i Askeri Üniforma İçinde "Ölü" Olarak Gösteren Heykel, Başkent Londra'daki Bridge Sanat Fuarı'nda Sergilenmeye Başladı.

Prens Harry'nin Ölümünü Tasvir Eden Heykel, Ziyaretçilere Açıldı

Galler Prensi Harry'i askeri üniforma içinde "ölü" olarak gösteren heykel, başkent Londra'daki Bridge Sanat Fuarı'nda sergilenmeye başladı.

ABD'li sanatçı Daniel Edwards tarafından gerçekleştirilen "Prens Harry'nin Ölümünü Tasvir Eden Irak Savaşı Anıtı, Maysan Eyaleti'nin Şehidi" isimli çalışmada, Harry'nin Irak'a giderek öldürülmüş olması durumunda nasıl görüneceği gösteriliyor. Ağabeyi William gibi İngiliz ordusunda görev yapan 23 yaşındaki Prens Harry, Irak'a gidebileceğini söylemesine rağmen yetkililer, çeşitli risklerden dolayı bu ülkede görev yapmasına izin vermemişti. İngiliz bayrağı önünde sergilenen gerçek boyuttaki heykelde Prens

Harry sırt üstü yatmış, eliyle üzerinde annesinin resmi bulunan madolyonu sıkarken görülüyor. Harry'nin başı altında ise bir İncil bulunuyor. Bu arada heykel, Iraklı bir milis liderinin ülkeye gelmesi durumunda Prens Harry'i öldürerek kulaklarını kesip cesedini büyük annesi olan Kraliçe II. Elibazeth'e gönderme tehdidine atıfta bulunarak da kulakları kesik tasvir ediliyor.

Öte yandan, heykelde yer almayan bronz kulakların, internet müzayade sitesi eBay'da satışa çıkarılacağı belirtildi.

(AFP-İB-İB-OK-D)