Prematüre Bebekler Doğum Günü Partisinde Buluştu

Prematüre Bebekler Doğum Günü Partisinde Buluştu

Zekai Tahir Burak Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi'nde Prematüre Olarak Doğan ve Halen Takibi Yapılan Bebekler İçin Doğum Günü Partisi Düzenlendi. Partide, 530 Gram Olarak Doğan ve Ailesinin Üç Kişinin Ömrü Olsun Diye Üç İsim Koyduğu Mehmet Ali Emirhan Bebek de Vardı.

Prematüre Bebekler Doğum Günü Partisinde Buluştu

Zekai Tahir Burak Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi'nde prematüre olarak doğan ve halen takibi yapılan bebekler için doğum günü partisi düzenlendi. Partide, 530 gram olarak doğan ve ailesinin üç kişinin ömrü olsun diye üç isim koyduğu Mehmet Ali Emirhan bebek de vardı. Bugün 13 aylık olan Mehmet Ali Emirhan bebek, doğum günü hedeyesini başhekim Leyla Mollamahmutoğlu'ndan aldı.

Türkiye'nin en büyük Neonatoloji Ünitesi'ne sahip Zekai Tahir Burak Hastanesi, yeni doğan ünitesinde doğan ve halen takibi yapılan 9 ile 14 aylık bebekleri doğum günü partisinde bir araya getirdi. Başhekim Leyla Mollamahmutoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada hastanelerinde yılda yapılan doğum sayısının 20 ile 25 bin arasında değiştiğini söyledi.

Geçen yıl Prematüre Takip Polikliniği'nin hizmete açıldığını kaydeden Mollamahmutoğlu, "Bu poliklinik sayesinde tüm prematüre bebeklerin düzenli olarak takiplerini yapıyoruz. Prematüre bebeklerin, görme, konuşma, işitme, yürüme gibi motor fonksiyonları ile ilgili bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu nedenle amacımız, prematüre bebeklerimizi daha verimli bir şekilde takip etmek." diye konuştu.

Doğum günü partisine katılan 50 bebeğin, 650 gram ile bin 500 gram doğum ağırlığı ile dünyaya geldiğini söyleyen Mollamahmutoğlu, minikleri 'mucize bebek' olarak nitelendirdi.

Partiye katılan bebeklerde biri de 13 aylık Mehmet Ali Emirhan Babaözü idi. Mehmet Ali Emirhan bebeğin babası Oğuzhan Babaözü, 530 gram olarak dünyaya gelen Mehmet Ali Emirhan'ın 3 ay hastanede yattığını ve zaman zaman yaşamından ümitlerini kestiklerini söyledi. Oğuzhan Babaözü, "Bebeğimize eşim ve benim babalarımızın isimleri olan Mehmet ve Ali isimleri ile, yine eşim ile birlikte belirlediğimiz Emirhan ismini koyduk. Bebeğimize, kendinde üç insanın canı olsun, diyerek üç isim verdik." dedi.

Doğum günü partisinde Başhekim Mollamahmutoğlu, minik bebeklere hediyeler verdi. (CİHAN)