Pota Derbisinde Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown'u Farklı Geçti

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Aydın Örs, Güçlü Rakipleri Galatasaray Cafe Crown'u Hiç Beklemedikleri Bir Şekilde Farklı Mağlup Ettiklerini Söyledi.

Pota Derbisinde Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown'u Farklı Geçti

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Aydın Örs, güçlü rakipleri Galatasaray Cafe Crown'u hiç beklemedikleri bir şekilde farklı mağlup ettiklerini söyledi.

Örs, 91-57 kazandıkları maçtan sonra yaptığı açıklamada, maç öncesinde bu kadar bir farkı hiç beklemediklerini bertti. Galatasaray Cafe Crow'nun kendi seyircilerinin önünde daha güçlü olacaklarını tahmin ettiklerini söyleyen Aydın Örs, "Maçta 2. periyotla birlikte yaptığımız savunmayla üstünlüğü elimize aldık. Çok iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Oyun disiplininden hiç kopmadık. Çok önemli bir galibiyet aldık. Ligin sonuna kadar her maçımızı kazanarak, normal sezonu lider bitirmek istiyoruz. Bu galibiyetle önemli bir virajı geçtik'' dedi.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer de, beklemedikleri farklı bir mağlubiyet aldıklarını ifade ederek, "İki takım arasında fark vardı ama skora yansıdığı kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Bizim düşüşte olduğumuz bir dönemde, çıkışta olan Fenerbahçe'ye denk geldik. Ben sayı farkının yüksek olmasını buna bağlıyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker takım kaptanı İbrahim Kutluay da, yaptığı açıklamada, çok iyi mücadele ederek, güçlü rakiplerini farklı yendikleri için mutlu olduklarını söyledi. Galatasaray'dan daha iyi oynadıklarını kaydeden Kutluay, "Maçın başından sonuna kadar sahada mücadele eden bizdik. Galatasaray gibi güçlü bir takımı bu kadar farklı yendiğimiz için ayrıca mutluyuz. Normal sezonu 1. bitirmek istiyoruz. Son haftadaki Türk Telekom maçına kadar mağlubiyetsiz gidip orada da kazanırsak birinci oluruz'' dedi.

İbrahim Kutluay, maç sonunda Galatasaray tribünlerine doğru formasını öpmesiyle ilgili olarak da, "Çok büyütülecek bir olay değil. Maç sonrasında bana tezahürat yaptılar. Ben de soyunma odasına giderken formamı öptüm" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sarı-kırmızılı takım, maç sonrasında soyunma odasına girdikten sonra tekrar salona dönerek kendilerine moral veren taraftarlarla kucaklaştı.

(EYB-EYB-OK-S)