Porto'ya Sevindirici Haber

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (Cas), Benfica ve Vitoria Guimaraes Kulüplerinin, Porto'nun Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne Katılmasını Engelleyecek Başvurusunu Reddettiğini Bildirdi.

Porto'ya Sevindirici Haber

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Benfica ve Vitoria Guimaraes kulüplerinin, Porto'nun Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmasını engelleyecek başvurusunu reddettiğini bildirdi.

CAS, internet sitesinde yaptığı açıklamada, Benfica ve Vitoria Guimaraes kulüplerinin, Portekiz Birinci Futbol Ligi (Bwinliga) şampiyonu Porto'nun Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmasının önünü kesen başvurusunu reddettiğini duyurdu.

Duyuruda, red gerekçesinin ileriki tarihlerde yayımlanacağı belirtildi.

Portekiz Futbol Ligi Disiplin Komisyonu, geçen ay 2003-2004 sezonundaki iki lig maçında hakemlere rüşvet teklif ettiği gerekçesiyle Porto'nun 6 puanını silmiş, kulübe 150 bin Avro para cezası vermiş ve kulüp başkanı Pinto de Costa'yı 2 yıl futboldan men etmişti.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) da aynı gerekçeden ötürü, Portekiz kulübünü Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmişti.

Ancak UEFA, bu kararını iki hafta sonra bozduğunu açıklamış, Porto'nun Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılacağını duyurmuştu.

Kaynak: DHA