'Portekiz'i Yeneriz'

A Milli Takım'da Portekiz Maçının Heyecanı Sürerken, Mehmet Aurelio ve Mevlüt Erdinç Portekiz Maçıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu.

'Portekiz'i Yeneriz'

euro2008 finallerinin son etap çalışmalarını İsviçre'nin Nyon şehrinde sürdüren A Milli Takım'da Portekiz maçının heyecanı sürerken, Mehmet Aurelio ve Mevlüt Erdinç önemli bir maçın arafesinde olduklarını söylediler.

A Milli Takım'ın kamp yaptığı Nyon'da bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Aurelio ve Mevlüt Erdinç, takım olarak çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve grupta oynayacakları Portekiz maçının da çok zor olduğunu söylediler. Milli futbolcu, Portekiz'le euro96 ve euro2000'de daha önce oynanan iki maçı kaybetmelerinin bu maç için ölçü olmayacağını ifade ettiler.

Mevlüt Erdinç, basın mensuplarının sorularını cevaplandırırken, takım olarak çok iyi durumda olduklarını, Almanya kampının çok iyi geçtiğini ve şu anda da Portekiz maçına hazır olduklarını belirterek, ''Almanya kampı çok iyi geçti, oynadığımız 3 hazırlık maçının ikisini kazandık. Portekiz maçı için hazırlanıyoruz ve herşey yolunda. Forvet olarak ismim geçiyor, ama ben daha önce de sağ kanatta oynadım. Benim için farketmez her mevkide de iyi olacağımı düşünüyorum'' dedi.

Mevlüt, grupla ilgili olarak ise, ''Portekiz maçı çok önemli, bu maçı kazanırsak diğer maçlar daha rahat geçer. Bu önemli maçı kazanacağımıza inanıyorum, çok iyi hazırlandık ve kazanacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Finlandiya maçında çok iyiydin, yine sağ kanatta mı oynayacaksın sorusuna ise, ''Benim için farketmez, sağ kanat oynarsam da farketmez elimden gelenin en iyisini yapacağım kendime güvenim var'' diye cevap verdi.

Mevlüt bir soru üzerine ise, ''Kazım Kazım, Mehmet Aurelio ile bir araya gelince İngilizce konuşuyoruz, espriler Fransızca oluyor. Halil Altıntop gitti, ben kadroda kaldım bu beni çok heyecanlandırdı. Tabiiki kadroda olmayı bekliyordum, ismim açıklanınca da çok mutlu oldum'' diye konuştu.

Mevlüt konuşmasını şöyle sürdürdü; ''Portekiz'e 2 defa yenildik tamam ama 3. defa da yenileceğiz diye bir şart yok. Biz çok iyi bir takımız ve bu defa biz başarılı olacağız. Finlandiya maçında sağ kanat oynadım, burada Portekiz karşısında da sağ kanatta mı oynayacağım bunu bilmiyorum. Fakat Finlandiya, Portekiz gibi iyi bir takım değil, daha zor bir maç bizi bekliyor. Ancak forvette de oynasam, sağ kanatta da oynasam farketmez elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.''

MEHMET AURELİO: ''ZOR BİR GRUPTAYIZ, AMA BİZ DE İYİ TAKIMIZ''

Mehmet Aurelio ise kampın çok iyi geçtiğini belirterek, ''İyi çalışıyoruz. Bizim grup çok iyi bir grup ve zor maçlar bizi bekliyor. Ancak biz de iyi bir takımız ve en iyisini yapmaya çalışacağız'' dedi.

Bir Brezilyalısın ve Türkiye için oynayacaksın, burada çok Portekizli var neler hissediyorsun, sorusuna Mehmet Aurelio, ''Portekiz önemli bir futbol ülkesi; ama Türk milli takımı da çok ciddi ve önemli bir takım ve başarılı olacaktır.''

Grup için zor dediniz, Türkiye bu gruptan nasıl çıkar sorusuna, ''Tabiiki 3 tane çok zor maç var. Portekiz, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti. Fakat bizim hocamız futbolu çok iyi biliyor, çok toplantılar yapıyor. Bizim için Portekiz maçı çok önemli, Bu maçı kazanırsak bizim için önemli bir motivasyon olur. Biz iyi takımız ve bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum.''

Hamit'in sakatlığı takımı ve seni nasıl etkiler sorusuna, ''Hamit'te problem var, bizim için çok iyi oyuncu, oynamazsa sıkıntı olur mu? bunu hocamız daha iyi bilir. Ancak eksiksiz oynarsak daha iyi olur, Hamit olmazsa da çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız'' dedi.

Portekiz'le euro96 ve euro2000'de oynadınız ve iki kere kaybettiniz şimdi ne düşünüyorsunuz sorusuna ise Mehmet Aurelio, ''Bundan önce iki kez Portekiz sevinmiş olabilir. Fakat Türkiye iyi bir takım, o iki maç geride kaldı, bu defa bu gidişi değiştirecektir. Türkiye 2002'de çok büyük bir iş başardı, 2004 ve 2006'da yer almadı, buraya gelirken de çok zorlandı, fakat biz şimdi çok iyi takımız ve burada birinci hedefimiz gruptan çıkmak. Bunu da başaracağız'' diye cevap verdi.