Pop Kültürü Sanatı Hafifletmez

Pop Kültürü Sanatı Hafifletmez

Pop; Popüler, Yenilikçi ve Geniş Kitlelere Ulaşmayı Hedefleyen Müzik Tarzıdır. Pop Müzik, İçinde Fazla Miktarda Umut, Heyecan ve Tutku Taşır; Aşk Tadındadır.

Pop Kültürü Sanatı Hafifletmez

POP; POPÜLER, YENİLİKÇİ VE GENİŞ KİTLELERE ULAŞMAYI HEDEFLEYEN MÜZİK TARZIDIR. POP MÜZİK, İÇİNDE FAZLA MİKTARDA UMUT, HEYECAN VE TUTKU TAŞIR; AŞK TADINDADIR.

Pop bir sanat mı, yaşam tarzı mı? İyi mi kötü mü? 'Popüler kültür' tanımı içinde neler barındırıyor ve neleri etkiliyor? Göksel, 4yüz grubu Marie Claire dergisine popun yaşamlarındaki yerini ve müziklerine yansımasını anlattı.

* Ne yazık ki aşk gibi pop da kısa ömürlüdür. Çok az aşk sevgiye dönüşür ve hiç bitmez. Sanırız pop müzik yapan herkesin hayali, dinleyicisiyle arasında kurduğu o 'ilk bakışta aşk'ı güçlü bir sevgiye ve hiç kopmayacak bir bağa dönüştürebilmektir.

* Bizce önemli olan çoğunluk psikolojisine kapılmadan birey olarak tercihlerimizi yapabilmektir. Ama sırf popüler diye bir şeylere önyargıyla yaklaşıp itmek, kalitesiz ve ucuz ilan edip yok saymak saçma!

* İletişimin bu kadar kolay ve hızlı olduğu, böylesine renkli bir dünyada popun sadece sanatta olması düşünülemez. Sonuçta siyaset de, popüler olma sanatı.

* Bazı değerlerin zayıfladığı ortada ama popun buna ne kadar yardımcı olduğu tartışılır. Popun sanatı hafifleten değil de aslında besleyen bir tarz olduğunu düşünüyoruz.