POMEM başvuru sonuçları. 2017 POMEM Başvuruları

POMEM başvuru sonuçları. 2017 POMEM Başvuruları

21. dönem POMEM 13 bin polis alımı başvuruları sona erdi. Şimdi adaylar ön başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve mülakatların ne zaman başlayacağını merak ediyorlar. Ön başvuru sonuçları, mülakat ve tüm detaylara ilişkin derlememizi siz ziyaretçilerimiz ile paylaşıyoruz..

POMEM başvuru sonuçları. 2017 POMEM Başvuruları

POMEM mülakatları ne zaman yapılacak? 21. dönem 13 bin polis alımı ön başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçlarına nereden ulaşabilirim? İşte POMEM başvuru sonuçlarının açıklanacağı ve mülakatların yapılacağı tahmini tarih. 20. dönem POMEM polis alımında başvuru sonuçları ve mülakat yer ile tarihleri, başvuruların sona ermesinin ardından yaklaşık 20 gün sona açıklanmıştı. Adaylar 21. Dönem 13 bin polis alımı başvurularını pa.edu.tr. adresinden gerçekleştirdiler. Başvurularını gerçekleşen adayların gözleri şimdi 21. Dönem başvuru sonuçlarına çevrildi. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

21. Dönem Mülakatları Ne Zaman?

21. dönem mülakatlarında başvuru sonuçlarının açıklanmasından bir hafta sonra başlaması bekleniyor. Tahmini olarak söylemek gerekirse sonuçların Ekim ayı 15 ile 25 arasında açıklanması, mülakatlarında Ekim'in son günleri ya da Kasım ayının ilk günlerinde yapılması bekleniyor.

Adaylar Parkur Çalışmalarına Hız Kazandırmalı

Mülakatların yaklaşıyor olması ile adaylar, spor çalışmalarına hız kazandırmalı ve fiziki yeterliliğe hazır şekilde mülakatları beklemelidir.

POMEM BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 21. dönem için başvuru yapacak ön lisans ve lisans mezunlarında aranan şartlar belli oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 21. dönem POMEM için lisans mezunu bin kadın ve 10 bin erkek ile ön lisans mezunu 200 kadın ve bin 800 erkek, toplam 13 bin polis memuru adayı için ön başvurular, 25 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" adresinden online olarak alınacak.

Açıklamada, POMEM adayları için aranan şartlar şöyle sıralandı:

"31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak, lisans mezunları için yapılan 2016 veya 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 veya 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az 48 ve üzeri puan almış olmak, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 puan türünden en az 56 ve üzeri puan almış olmak."

POMEM'de eğitim görecek öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderlerinin, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağı belirtilen açıklamada, sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususların, "www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edileceği bildirildi.

TARİH BELLİ OLDU MU

Bir buçuk hafta önce POMEM tarafından duyuru yapılmazken herkes alımların 3 - 4 ay içerisinde yapılacağını tahmin etmekteydi. Çünkü Yozgat ili POMEM müdürü tarafından 20. dönem POMEM alımları bitmeden 21. dönem POMEM alımlarının başlayacağı yönünde bir açıklama yapılmıştı. Tabi alım ilanı hemen yarında yayımlanabilir ancak 20. dönem POMEM polis öğrencilerinin eğitimleri halen devam ettiği için ilanlar bir süre daha bekleyebilir. Alımların ne zaman yapılacağı yönünde de her hangi bir açıklama yok.

POMEM NEDİR?

Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olup yapılacak sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimi veren eğitim ve öğretim kurumlarımızdır.