Polonya'dan İşbirliği Daveti

Polonya'dan İşbirliği Daveti
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Polonya Yukarı Silesya Sanayi Bölgesi heyeti, işbirliği fırsatlarını araştırmak amacıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti.

Polonya Yukarı Silesya Sanayi Bölgesi heyeti, işbirliği fırsatlarını araştırmak amacıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti.

Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette Polonya heyetini BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener ağırladı. Toplantıya BTSO Meclis Üyesi ve Sağlık Konseyi Başkanı Mustafa Esgin, BTSO Meclis Üyesi Erol Kılıç ve BTSO Turizm Konseyi Başkanı Hasan Eker de katıldı. Polonya İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski ve Polonya Bursa Fahri Konsolosu Fatma Durmaz Yılbirlik’in eşlik ettiği heyette ise Polonya’nın Szulik Belediye Başkanı Malgorzata Manka ile bölgenin üniversite ve iş dünyası temsilcileri yer aldı.

Toplantıda konuşan BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, kişi başına düşen milli gelirde Türkiye ile Polonya’nın birbirine yakın göstergelere sahip olduğunu ifade etti. Her iki ülkenin de orta gelir tuzağından kurtulmayı hedeflediğine dikkat çeken Remzi Topuk, bu kapsamda gerçekleştirilecek işbirliklerinin de önemli olduğunu vurguladı. Meclis Başkanı Topuk, Polonya’nın Bursa Fahri Konsolosu olarak görev yapan Fatma Durmaz Yılbirlik’in de ticari ilişkilerin gelişmesi noktasında kendileri için önemli bir şans olduğunu belirterek, “Önümüzdeki süreçte sektörel gruplarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek istiyoruz. Bugünkü toplantımızın da bu kapsamda önemli bir başlangıç olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Szulik Belediye Başkanı Malgorzata Manka ise Bursa ile ortak yönlere sahip bir yapıda olduklarını söyledi. Bağlı oldukları Zabrze’nin 2,5 milyonluk bir şehir olduğunu belirten Manka, “Çalışmalarımızı belediye, üniversite ve iş dünyası ile işbirliği içerisinde gerçekleştiriyoruz. Bölgemiz son 25 yılda sanayi kimliğinden hizmet ve ileri teknoloji alanında önemli bir dönüşüm süreci yaşıyor. Bölgede özellikle sağlık alanında işbirlikleri yapabiliriz” diye konuştu. Polonya İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski de Polonya’nın kaliteli üretim ve nitelikli işgücü ile önemli bir noktada olduğunu ifade etti.

Polonya'dan İşbirliği Daveti

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title