Haberler

Yozgat'ta MHP 12. Olağan Kongresi Düzenlendi

Yozgat'ta MHP 12. Olağan Kongresi düzenlendi MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz"Türk milliyetçileri olmasaydı Türkiye bölünmüştü"YOZGAT - Milliyetçi Hareket Partisi'nin Yozgat'ta 12.

Yozgat'ta MHP 12. Olağan Kongresi düzenlendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz"Türk milliyetçileri olmasaydı Türkiye bölünmüştü"

YOZGAT - Milliyetçi Hareket Partisi'nin Yozgat'ta 12. Olağan İl Başkanlığı Kongresi'ne katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, ülkenin Cumhuriyet Tarihinin en zor, en sıkıntılı dönemlerinden geçtiğini söyleyerek "Türkiye üzerinde emelleri, hesapları olan birileri Türkiye'ye diz çöktürmek istiyorlarsa önce ülkücü harekete, Türk milliyetçilerine diz çöktürmeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar. 15 Temmuz gecesi bu, çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır.Türk milliyetçileri olmasaydı bugün Türkiye bölünmüştü" dedi.

MHP Yozgat İl Başkanlığı 12'nci olağan kongresi gerçekleştirildi. Mevcut İl Başkanı İbrahim Ethem Sedef, tek aday olarak kongreye katıldı. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonunda yapılan, MHP Yozgat İl Başkanlığı 12'nci olağan kongresinde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partililerine hitaben yaptığı konuşmada, 15 Temmuz ve referandum süreçlerini anlatıp, partililerine uyarılarda bulundu. Türkiye'nin sıkıntılı dönemlerden geçtiğini söyleyen Durmaz, "Türkiye Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı en meşakkatli dönemlerinden birinden geçiyor. Son dönemlerde yaşadıklarımızı göz önüne getirin en kanlı terör olaylarına maruz oldu. Yetmedi hain FETÖ kalkışmasına maruz oldu. FETÖ ve Pkk'nın birlikte organize ettiği sonradan anlaşılan, son yurdumuzu bölmeye parçalamaya çalışan Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı darbe teşebbüsüne, kalkışmasına muhatap oldu bu millet. Siyasetin merkezine millet sevgisini koyan bir hareket ve onun değerli lideri öyle bir zamanda 'siyasi iktidarı yıpratayım da isterse Güneydoğu Pkk'nın olsun' diyemezdi, demedi. Onun içinde seyirci kalmak yerine aktif olarak yön göstermeyi, yol göstermeyi tercih etti. Çok şükür yaradana Türkiye'yi 30 yıl 50 yıl sürecek bir kardeş kavgasından hep birlikte korudu ve Türkiye'yi bölünmenin eşiğinden bu günlere getirdi. İşte bu anayasa değişikliğinin gündeme gelmesinin temel sebebi budur. Yönetemeyen bir ülke konumunda bu kadar büyük sorunlarla boğuşmak eninde sonunda Türkiye'yi çok ciddi dar boğazlarla karşı karşıya getirebilirdi. Bunun önüne geçmek için yönetebilen seri kararlar alabilen ve bu kararları hayata geçirebilen bir yönetime kavuşmamız gerekiyor. İşte bu nedenle anayasa değişikliği gündeme geldi" dedi.

MHP'nin üniter yapıyı teminat altına alan maddeleri koruyan bir anayasa değişikliğini ülke gündemine getirdiğini aktaran Durmaz, "MHP daha düne kadar birilerinin PKK ile oturdukları ve içerisinde özerklik olan altı eyalet üstü federasyon onun üstü başkanlık olan anayasa değişiklik masasını tekmeledi, devirdi ve milli üniter yapıyı teminat altına alan maddelerin hepsini koruyan bir anayasa değişikliğini Türkiye'nin gündemine getirdi. Bundan neden gocunuluyor. Daha düne kadar böyle değimliydi. MHP'nin sayesinde çok şükür Allah'a milli üniter devletimizi korumadık mı? Bugün genel başkanımızın tavrını tutumunu anlamayan anlamak isteyemeyen geçmişte de rahmetli başbuğumuzun tavrını anlamak istememişlerdi. Birileri Türkiye üzerinde emelleri hesapları olan birileri Türkiye'ye diz çöktürmek istiyorlarsa önce ülkücü harekete Türk milliyetçilerine diz çöktürmeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar. İşte bu operasyonun sebebi budur. 15 Temmuz gecesi bu çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır.Türk milliyetçileri olmasaydı bugün Türkiye bölünmüştü" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi PKK Politika Güncel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Kurye Ata Emre Akman'ı öldüren sanığa 24 yıl hapis cezası verildi

Kurye Ata Emre Akman'ı öldüren sanığa 24 yıl hapis cezası verildi

Bakmadan Geçme

Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! Dangal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dangal filmi ne zaman, nerede çekildi? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! Cenk Tosun Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak, maaşı ne kadar? Cenk Tosun Fenerbahçe ile ne kadara anlaştı, yıllık ne kadar maaş kazanacak?
Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title