Haberler

Yeşil Sol Parti Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Hayvan Yetiştiricilerinin Sorunlarının Çözümü İçin Harekete Geçilmesi Gerektiğini Söyledi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Yeşil Sol Parti Kars Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, hayvan yetiştiricilerinin sorunlarının çözümü için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini belirtti. Koçyiğit, hayvancılığın desteklenmesinin ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

Yeşil Sol Parti Kars Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, "hayvan yetiştiricilerinin sorunlarının çözümü için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini" söyledi.

Koçyiğit, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçim bölgesi Kars'ın genel ekonomik kalkınmasını tarım ve hayvancılık üzerinden yaptığını anımsattı.

Hayvan yetiştiricilerinin yaşadığı sorunların bulunduğunu, hükümetin bu sorunların çözümü noktasında duyarsız kaldığını ileri süren Koçyiğit, bir an önce bu sorunların çözümü için harekete geçilmesi ve hayvancılığın desteklenmesi gerektiğini; bunun ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Yeşil Sol Parti'li Koçyiğit, "Seçim bölgemde hayvan üreticileri bir yılı aşkın süredir şap hastalığı ile yoğun mücadele ediyor. Bu konuda özellikle yetersiz aşılama ve gerçek anlamda önleyici tedbirlerin alınmaması birçok hayvan üreticisini ciddi şekilde zarara uğrattı. Ne yazık ki bu zararların tazmini konusunda da halihazırda bir adım atılmış değil." ifadesini kullandı.

Koçyiğit, ayrıca küpesi ve pasaportu olmasına rağmen sevk belgesi alınamayan hayvanlar için yapılan yol kontrollerinde hem alıcıya hem satıcıya cezai işlem uygulandığını iddia ederek, üreticinin yaşadığı sevk belgesi sorununun bir an evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Politika

Gülüstan Kılıç Koçyiğit Yeşil Sol Parti Milletvekili Kars Politika Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title