Haberler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Türkiye'nin NATO üslerini kapatma çağrısı yaptı

Güncelleme:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Türkiye'nin Adana İncirlik'teki NATO üssünü ve Malatya Kürecik'teki radar üssünü kapatma çağrısı yaptı. Ayrıca, Filistin-İsrail olaylarına ilişkin uluslararası müdahale çağrısında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: "Türkiye Cumhuriyeti Adana İncirlik'teki NATO üssünü kapatabilir"

ANKARA - Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, "Türkiye Cumhuriyeti Adana İncirlik'teki NATO üssünü kapatabilir. Malatya Kürecik'teki radar üssünü kapatabilir. Anlayana anladığı dilden cevap vermek bugün için bir zaruret olarak önümüzde durmaktadır" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Filistin ile İsrail arasındaki olaylara değinen Kılıç, bölgedeki tüm güçlerin duruma el koymalarını ve Filistin'deki sivil halkın ölümlerinin önüne geçmeleri gerektiğini söyledi.

Gazze'de yaşananları kınadıklarını dile getiren Kılıç, "Telin etmekle, kınamakla, lanetlemekle varılacak bir yerin olmadığını görüyoruz. Herkes elinde olanı ortaya çıkarmalı. İsrail laftan değil güçten anlıyorsa, uluslararası kuruluşlar nezdinde yapılacak örgütlenmelerle artık İsrail'in bu soykırımı karşısında kullanılması gereken güç kullanılmalı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu bu konu gündemiyle toplanmalı" ifadelerini kullandı.

" Türkiye'nin gözetiminde Akdeniz'den Gazze'ye insani yaşam koridorunun açılması yönünde dilekçe verdik"

Filistin İsrail olaylarında Türkiye'nin de yapması gerekenlerin olduğuna dikkat çeken Kılıç, "Günlerdir bu konuya ilişkin tespitlerimizi ifade ediyoruz. Somut adımlar atma yönündeki önerilerimizi kamuoyuyla, hükümetle ve dünya kamuoyuyla da paylaşıyoruz. Genel Başkanımız Fatih Erbakan, Akdeniz'den Gazze'ye insani yaşam koridorunun Türkiye'nin gözetiminde açılması doğrultusunda Birleşmiş Milletler kararı çıkarılmasına yönelik hamlenin başlatılması talebini dilekçeyle TBMM Başkanlığı'na iletti. İsrail göz boyamaya yönelik olarak yardım konvoylarına müsaade etti. Ayrıca İsrail'in propaganda aygıtları, silahları 20 tırlık konvoyu 2 milyon 300 bin nüfuslu Gazze'nin insani ihtiyaçları karşılanıyormuş gibi sunma yüzsüzlüğünü gösteriyor. 2 milyon 300 bin insan operasyonun 17'inci gününde aç, biilaç, susuz, enerjisiz, petrolsüz, yaşama mahkum edilmiş durumda" diye konuştu.

"Türkiye Cumhuriyeti Adana İncirlik'teki NATO üssünü kapatabilir"

Tüm ülkelerin artık ellerinden geleni yapması gerektiğini söyleyen Kılıç, "Mademki İsrail, Gazze'nin elektriğini, suyunu kesiyor; petrol üreten ülkeler de Amerika'nın, İsrail'in petrolünü ve doğalgazını kesebilir. Türkiye gibi Amerika üsleri bulunduran ülkeler, üslerin kapatılması, faaliyetlerin durdurulması yönünde kararlılıklarını ortaya koyabilir. Türkiye Cumhuriyeti Adana İncirlik'teki NATO üssünü kapatabilir. Malatya Kürecik'teki radar üssünü kapatabilir. Anlayana anladığı dilden cevap vermek bugün için bir zaruret olarak önümüzde durmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

"İsveç'in NATO'ya üyeliğine TBMM'de ret oyu vereceğiz"

İsveç'in NATO üyesi olmasına ilişkin protokolün TBMM'ye sunulması hakkında da açıklamalarda bulunan Kılıç, "Yeniden Refah Partisi'nin bu konudaki kararı nettir. İsveç Türkiye Cumhuriyeti'ni doğrudan hedef alan terör örgütleri ve teröristler karşısında adım atmadıkça, terör örgütlerinin finansmanı konusunda kanun çıkarıp mücadeleye girişmedikçe, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına, birliğine ve dirliğine hedef alan teröristlerin yargı kararlarına rağmen Türkiye'ye iadesini sağlamadıkça ve son olarak Kur'an-ı Kerim yakanlara yaptırımsız kalma tavrını korudukça İsveç'in NATO'ya üyeliğine TBMM'de ret oyu vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Suat Kılıç İncirlik Filistin Türkiye Malatya İsrail Adana Nato Politika Haberler

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

TFF seçiminde olay! Ali Koç ile Mehmet Büyükekşi birbirine girdi

TFF seçiminde olay! Ali Koç ile Mehmet Büyükekşi birbirine girdi

Bakmadan Geçme

CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 18 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? CANLI maç izle! (GALATASARAY-AS TRENCİN) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanlık seçimi ne oldu, kim kazandı? TOKİ taksitlerine zam geldi mi? TOKİ Temmuz ile Aralık taksit artışı ne kadar oldu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Kalecik, Ayaş, Çankaya 18-19 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 19 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 19 Temmuz burç yorumları nedir? BALIK KADINI VE YAY ERKEĞİ UYUMU ll Balık burcu kadını ve Yay burcu erkeği aşk uyumu nasıldır? Balık burcu ve Yay burcu nasıl anlaşır? Emre Mor kimdir? Emre Mor nereli ve kaç yaşında? Emre Mor hangi pozisyonda oynuyor? FENERBAHÇE- HULL CITY MAÇI CANLI İZLE | Fenerbahçe- Hull City maçı şifresiz nereden izlenir? Fenerbahçe- Hull City hazırlık maçı hangi kanalda? Fenerbahçe Hull City maçı saat kaçta, şifresiz mi? Kadir Ezildi'nin sevgilisi kim, nişanlandı mı? Kadir Ezildi kiminle evlenecek? Kadir Ezildi'nin nişanlısı Gamze Türkmen kimdir? Gamze Türkmen kaç yaşında, nereli? Lal Denizli kimdir? Lal Denizli nereli ve kaç yaşında? Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli evli mi? KAPALI ÇARŞI DOLAR KURU! Dolar ne kadar, 1 Dolar kaç lira? Bugün (18 Temmuz) Dolar ne kadar oldu?
AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title