Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helvacı Bilecik'te partililerle buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helvacı Bilecik'te partililerle buluştu

AA - Yavuz Emrah Sever - Politika
 - Güncelleme:
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helvacı Bilecik'te partililerle buluştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı, Bilecik'te partililerle bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı, Bilecik'te partililerle bir araya geldi.

Cumhuriyet Caddesi'ndeki parti binasına gelen Helvacı, partililer tarafından karşılandı. Helvacı, burada yaptığı konuşmada, partilerinin 3 yıl önce kurulduğunu 81 il ve 922 ilçede teşkilatlanmanın tamamladığını söyledi.

Partilerinde aktif olarak çalışmaların sürdüğünü belirten Helvacı, "Kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla haftalık toplantılarını yapan, araziye inen ve arazide karşılık bulan bir parti olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yargıtay'a girmiş 170 bin kayıtlı üyemiz var. Çeşitli sebeplerle henüz Yargıtay'a girememiş de 150 bin ıslak imzalı bizde üye formumuz var. Yani şu anda 300 bini aşkın bir üyeye sahip bir siyasi partiyiz." diye konuştu.

Seçimlerde olası ittifaklar üzerine Yeniden Refah Partisi'nin tavrının ne olacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Helvacı, şunları kaydetti:

"Biz de diyoruz ki milleti ne Cumhur İttifakına ne de Millet İttifakına mecbur edelim. Milletimiz diyorsa 'Ben oraya da oy vermek istemiyorum, buraya da oy vermek istemiyorum' oy vereceği bir blok oluşturalım. Bunun içinde genel başkanımızın ifadesiyle Yeniden Refah Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek, Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi. Yani siz bir kar topunu yuvarladığınızda o ittifak Allah'ın izniyle büyür. O oluşum birçok yerden de olumlu tepki alıyor. Sinerji de oluşturur."

AA / Yavuz Emrah Sever - Politika

Cumhuriyet Caddesi, Refah Partisi, gençlik, Bilecik, Politika, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title