Haberler

Yargıtay Başkanı Akarca ve üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca başkanlığındaki heyet, 2023-2024 Adli Yıl açılışı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Akarca, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve Cumhuriyet'in önemini vurguladı.

- Yargıtay Başkanı Akarca ile Yargıtay üyeleri, yeni adli yılın açılışı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti

ANKARA - Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca başkanlığındaki heyet, 2023-2024 Adli Yıl açılışı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım ve Yargıtay üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Aslanlı Yol'dan yürüyerek Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine gelen heyet,

Başkan Akarca'nın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından Akarca, Misak-ı Milli Kulesi'ndeki Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Mehmet Akarca, deftere şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, 2023-2024 adli yılının açılışı vesilesiyle çok kıymetli meslektaşlarımla birlikte huzurundayız. Kurucusu olduğunuz ve gelecek nesillere emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını büyük bir coşku ve kıvançla kutlarken, fikirlerimizin ve ideallerimizin önemini tüm ulusça bir kez daha idrak ediyoruz. Yargı görevinin toplum ve devlet hayatı bakımından taşıdığı önemin bilinciyle en yüksek adalet standartlarını gerçekleştirmek için sürekli bir yenilenme ve reform çabası içerisindeyiz. İnkılaplarınızın rehberliğinde, ikinci yüzyılına giren Türkiye Cumhuriyeti'nin daha çok güçlenmesi ve refaha kavuşması amacıyla yüce Türk Milleti'ne hizmet etmenin ayrıcalığını ve gururunu yaşıyoruz. Yeni adli yılın milletimize ve tüm yargı camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Ruhunuz şad olsun.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Mehmet Akarca Anıtkabir Yargıtay Politika Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title