Haberler

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM'nin toplumun verdiği mesajlara çözüm üretecek bir çalışma programını hayata geçirmesi gerektiğini söyledi.

Güncelleme:

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Parlamento Muhabirleri Derneği'nin 60. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, TBMM'nin toplumun verdiği mesajlara çözüm üretecek bir çalışma programını hayata geçirmesi gerektiğini belirtti. Karaca, ayrıca okullarda bir öğün ücretsiz yemek mücadelesi veren kişileri ağırladıklarını ve kadın ve çocuk yoksulluğunun Türkiye'de bir yara olduğunu dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, "TBMM, artık toplumun verdiği mesajlara çözüm üretecek bir çalışma programını hayata geçirmeli." dedi.

Karaca, Parlamento Muhabirleri Derneğini (PMD) 60. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ziyaret etti. Karaca, burada yaptığı konuşmada, parlamentodaki basın mensuplarının çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirterek, Parlamento Muhabirleri Derneğinin 60. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'nin açıklandığını anımsatan Karaca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de tasarrufla ilgili çağırısının olduğunu hatırlattı. Karaca, "Milletin tasarruf edecek hali kalmadı. Tasarruf genelgesi yayımlanmışsa yasama organının da ne yapabileceğini konuşmak istiyoruz, bunu gündeme getireceğiz." ifadesini kullandı.

Okullarda bir öğün ücretsiz yemek mücadelesi veren kişileri ağırladıklarını bildiren Karaca, kadın ve çocuk yoksulluğunun Türkiye'de bir yara olduğunu dile getirdi. Bu konuda Meclis'in bir şey yapması gerektiğini vurgulayan Karaca, bakanlıkların bir araya gelmesi ve okullarda bir öğün ücretsiz yemek konusunda bir düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti.

Yeni anayasa tartışmalarına da değinen Karaca, "Mevcut anayasa, toplumun sorunlarını çözme noktasında nerede kilitlendi, uygulanıyor mu, bunları düşünmek lazım." diye konuştu.

Toplumun beklentisinin, kadın ve çocuk yoksulluğunun çözümü, geçim sıkıntısı olduğunu belirten Karaca, "Çok zor durumlar. TBMM, artık toplumun verdiği mesajlara çözüm üretecek bir çalışma programını hayata geçirmeli." görüşünü paylaştı.

Karaca, 9. Yargı Paketi taslağının kamuoyunda tartışıldığını anımsatarak, taslakta yer aldığı belirtilen "etki ajanlığı" meselesinin geri çekilmesini istedi. Karaca, "Bu, 'yeni anayasa istiyoruz, anayasa çalışmalarını başlatıyoruz' diyenlerin de büyük bir sınavıdır." değerlendirmesinde bulundu.

PMD Başkanı Kemal Aktaş da derneğin parlamento muhabirlerinin hakkını ve hukukunu korumak amacıyla kurulduğuna dikkati çekerek, "Meslek örgütleri içerisinde de saygınlığını korumuş, parmakla gösterilen derneklerden birisidir. Meclisin saygınlığına gölge düşürmeden hep birlikte kamu adına habercilik görevi yapıyor, ayna tutuyoruz." sözlerini sarf etti.

Kaynak: AA / Politika

Gülizar Biçer Karaca Parlamento Türkiye Çocuk Politika Güncel Haberler

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Bakmadan Geçme

Masterchef'te 9. yarışmacı kim olacak? Masterchef yeni bölüm fragmanı izle! BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 21 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? MasterChef 8. yarışmacı kim oldu? Masterchef ana kadrosuna kim girdi? Gabar Dağı nerede? Gabar Dağı petrol rezervi ne kadar? İSTANBUL'DA YANGIN SON DAKİKA! İstanbul Pendik'te orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul'da orman yangını nerede çıktı? Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi!
İstanbul'da baba dehşeti! Tartıştığı eşi ve çocuklarını bıçakladı

İstanbul'da baba dehşeti! Tartıştığı eşi ve çocuklarını bıçakladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title