Numan Kurtulmuş'tan Bursa'da tarih turu - Haberler
Haberi Paylaş

Numan Kurtulmuş'tan Bursa'da tarih turu

İhlas Haber Ajansı - Politika
 - Güncelleme:
Numan Kurtulmuş'tan Bursa'da tarih turu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi'nin düzenlediği programlara katılmak üzere Bursa'ya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Bursa'nın tarihi mekanlarını gezdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi'nin düzenlediği programlara katılmak üzere Bursa'ya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Bursa'nın tarihi mekanlarını gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa'nın geleceğine damga vuracak Hanlar Bölgesi'ndeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak ve bir dizi programa katılmak üzere Bursa'ya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Bursa'nın tarihi bölgelerini gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri ve belediye başkanlarının da yer aldığı gezide, Numan Kurtulmuş Osmanlı Devleti'nin kurucuları Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret ederek dua etti. Daha sonra vatandaşlarla birlikte sancak nöbetindeki askerlerin değişim törenini ilgiyle takip eden Kurtulmuş, Tophane Meydanı'nda da gezerek Bursa manzarasını izledi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Kurtulmuş ve beraberindekiler, daha sonra Sümbüllü Bahçe Konağı'na geçti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'nın geleceğine damga vuracak vizyon projesi olan 'Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi' hakkında misafirlere sunum yaptı. Projenin son durumu hakkında bilgi veren Başkan Alinur Aktaş, "Yıkımların ardından çevre düzenlemesi ve mevcut binaların uygun hale getirilmesi çalışmalarına başladık. 500 araçlık bir otopark oluşturulacak. Bursalı vatandaşlardan çok olumlu görüşler alıyoruz. Birçok kişi 'Buranın böyle olduğunun farkında değildik' dedi. Bursalılar bölgeyi yeniden keşfediyor. Bölgede 21 tane cami bulunuyor. Bunlardan en önemli Bursa Ulu Camii. Koza Han da Hanlar Bölgesi'nin en kıymetli yapılarından birisidir. Hanlar Bölgesi çalışmaları çerçevesinde İpek Han meydanı, Pirinç Han meydanı gibi çeşitli meydanlar oluşturulacak" dedi.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve beraberindekiler daha sonra Üftade Hazretleri'nin türbesini ziyaret ederek dua etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, türbe çevresi ve sur etrafındaki düzenleme çalışmaları hakkında misafirleri bilgilendirdi. - BURSA

İhlas Haber Ajansı / Politika

Numan Kurtulmuş Osmangazi AK Parti Bursa Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title