Haberi Paylaş

Mustafa Sarıgül: "Engelliler Bakanlığı'nı kurmamız lazım"

Politika Haberleri

Mustafa Sarıgül: "Engelliler Bakanlığı'nı kurmamız lazım" Sarıgül, Sancaktepe'de Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Sancaktepe İlçe Başkanlığı açılışında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mustafa Sarıgül : "Engelliler Bakanlığı'nı kurmamız lazım"

Sarıgül, Sancaktepe'de Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu

İSTANBUL - Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Sancaktepe İlçe Başkanlığı açılışında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıgül, "Türkiye Değişim Partisi olarak, iktidara geldiğimizde yapacağımız ilk iş Engelliler Bakanlığı kurmak olacak" dedi.

Türkiye Değişim Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı'nın açılışına katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açılışta konuşan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül, "Sancaktepe ilçemiz hayırlı ve uğurlu olsun. Engelliler bizim çocuklarımız, engelliler bizim kardeşlerimiz, engelliler bizim komşularımız ve dostlarımız. Yılda bir gün engellileri hatırlamak yetmez, yılın her günü engellileri hatırlamamız lazım ve onlara saygı duymamız lazım. Uygar toplumlar böyle davranır, medeni toplumlar böyle davranır. Allah korkusunu yaşayan toplumlar böyle davranır. Engeller için yapılacak en iyi şey, engelleri ortadan kaldırmak ve engellilere engel olmamak" ifadelerini kullandı.

"Engelliler Bakanlığı'nı kurmamız lazım"

12 milyon engelli vatandaş olduğunu söyleyen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Engellilerin sorunlarını bir genel müdürlükle çözemeyiz. Bütün siyasi partilere çağrım, mutlaka Engelliler Bakanlığı'nı kurmamız lazım. Türkiye Değişim Partisi olarak, Gölge Engelliler Bakanlığı'nı kurduk. Önerimiz, mutlaka Engelliler Bakanlığı'nı kurmalıyız ve engellilerin sorunlarını çözmeliyiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Dünya Engelliler Günü Mustafa Sarıgül Sancaktepe Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title