Haberi Paylaş

Mustafa Sarıgül'den yeni ittifak sinyali

Mustafa Sarıgül'den yeni ittifak sinyali

Politika Haberleri

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin iki ittifaka muhtaç olmadığını, seçime 4 ay kala yapılacak ittifakların en geçerli ittifaklar olduğunu söyledi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin iki ittifaka muhtaç olmadığını, seçime 4 ay kala yapılacak ittifakların en geçerli ittifaklar olduğunu söyledi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir dizi program için geldiği Kilis'teki parti binasında açıklamalarda bulundu. Sarıgül, ittifakları zamanı geldiğinde konuşacaklarını ifade ederek, "Türkiye iki ittifaka muhtaç değildir. Siyasi partiler arasında iş birliği, güç birliği her zaman yapılır. Şu anda yapılan görüşmeler erken görüşmelerdir. Siyaset diplomasisini izlemek gerekir. Seçime 4 ay kala yapılacak olan ittifaklar en geçerli, ülkemizi en iyi noktaya taşıyacak ittifaklardır. Esas ittifakı parlamentoda grubu bulunan siyasi partiler bir araya gelerek, NATO konusunda yapmalıdır. Tüm partilere sesleniyorum, tüm partileri toplayın, NATO görüşmeleri önümüzdeki hafta yapılacak. İktidara şu konuda yetki verin; NATO ülkesi 28 ülke Türkiye'deki mültecileri eşit oranda almak kaydı şartıyla, Türkiye'mizin terörle ilgili endişesini gidermek şartıyla İsveç, Finlandiya'ya NATO'ya girme izni verelim. Bu konuda hükümete tam yetki verin ki hükümet NATO'da rahat etsin. Hükümete vereceğimiz tam yetki, NATO görüşmeleri esnasında hükümetin elini güçlendirecektir. Türkiye'de bulunan bütün mülteciler, 28 NATO ülkesine eşit olarak dağıtılacaktır. Bunlar yapılmadığı takdirde İsveç'in ve Finlandiya'nın girişine kesinlikle onay vermeyelim. NATO ülkeleri bizdeki mültecileri alıp, Türkiye'nin güvenlik endişelerini gidermiyorlarsa NATO'dan çıkmayı, NATO ve ABD üstlerinin kapatılmasını dahi gündeme alalım" dedi. - KİLİS

İhlas Haber Ajansı / Politika

Togo Cumhuriyeti Mustafa Sarıgül Türkiye Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title