MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki Açıklaması

AA - Barış Gündoğan - Politika
 - Güncelleme:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türk milleti için Diyarbakır neyse Edirne odur.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türk milleti için Diyarbakır neyse Edirne odur. İzmir ne ifade ediyorsa Van da aynı kıymettedir. Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur. Nezdimizde hepsi eşit, hepsi baş tacıdır." ifadesini kullandı.

Yalçın, yazılı açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır'dan geçer." dediğini belirterek bu söze tepki gösterdi. Bu açıklamayı yapan kimsenin, Cumhuriyetin kurucu partisi CHP'nin başkanı olamayacağını savunan Yalçın, "Olsa olsa HDP eş başkanı olur." değerlendirmesini yaptı. Bu sözün nereden tutulursa tutulsun, "sapır sapır" döküldüğünü aktaran Yalçın, şunları kaydetti:

"CHP'nin başı Kılıçdaroğlu'nun bu akla ziyan sözü, öncelikle Türkiye'de demokrasiden başka bir rejim olduğu intibaını vermek üzere kurgulanmıştır. Oysa demokrasinin bulunmadığı, totaliter ve otoriter rejimlerin egemen olduğu bir ülkede, Kılıçdaroğlu'nun özgürce bu sözleri sarf etmesi mümkün değildir. Cumhuriyet ve Türk demokrasisi, aziz Atatürk ile silah arkadaşlarının eseri, kahraman şehit ve gazilerimizin emanetidir. Bu kutlu emanet, kıyamete kadar payidar kalacaktır. Çok iyi bilinmektedir ki Türkiye Cumhuriyeti'nde güçlü, köklü bir demokrasi mevcuttur. Demokrasi yolunun taşları, Ankara'da tecelli eden milli irade ile bir daha yerinden oynatılamayacak şekilde bütün vatan sathına döşenmiştir. Türk milleti için Diyarbakır neyse Edirne odur. İzmir ne ifade ediyorsa Van da aynı kıymettedir. Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur. Nezdimizde hepsi eşit, hepsi baş tacıdır."

AA / Barış Gündoğan - Politika

Milliyetçi Hareket Partisi, Diyarbakır, Edirne, Türk, Politika, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title