MHP'li Kılavuz: "Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK'lılara peşkeş çekilmiştir" - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'li Kılavuz: "Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK'lılara peşkeş çekilmiştir"

AA - Zehra Aydın Turapoğlu - Politika
 - Güncelleme:
MHP'li Kılavuz: 'Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK'lılara peşkeş çekilmiştir'

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, "Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK'lılara peşkeş çekilmiştir.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, "Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK'lılara peşkeş çekilmiştir." dedi.

Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Tuzla'da Dilara Yıldız ile Mersin'de Raziye Oskay'ın, eski nişanlıları tarafından öldürüldüğünü anımsattı.

Kadına yönelik şiddet eylemlerinde bulunanların en ağır cezayı alması gerektiğini ifade eden Kılavuz, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cinayetlerin önlenmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların artırılmasının, kadınların huzur ve güven içinde yaşayacağı bir toplumun inşa edilmesinin, herkesin ortak talebi olduğunu belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin skandallarla gündeme gelmeyi sürdürdüğünü söyleyen Kılavuz, şunları kaydetti:

"HDP/PKK iş birliği ile seçimlere giren CHP yönetimi, Mersin'de ve diğer CHP'li belediyelerde vefa borcunu ödemeyi sürdürmektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadroları, HDP/PKK'lılara peşkeş çekilmiştir. Buradan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer'e sormak istiyorum. 'İşbaşına geldiğiniz günden itibaren kaç PKK'lıyı işe aldınız? Kaç terör örgütü iltisaklı kişinin belediye kadrolarında istihdamını sağladınız?' CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçimlerden önce hiçbir işçiyi, hiçbir emekçiyi işten çıkarmayacaklarına dair vermiş olduğu namus ve şeref sözü de unutulmuştur. CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi, belediye personeline tarihin en büyük işçi kıyımını yaşatmıştır."

AA / Zehra Aydın Turapoğlu - Politika

Halkların Demokratik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Mersin, Politika, Haberler

title