Haberler

Meksika Devlet Başkanı, ABD Başkanlık Yarışının Acımasızlıkta Birbirlerini Geçmeye Çalıştığı Bir Yarışmaya Dönüştüğünü Belirtti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD başkanlık yarışının adayların birbirlerini geçmeye çalıştığı acımasız bir yarışmaya dönüştüğünü söyledi. Lopez Obrador, Meksikalılara bu söylemleri dikkate almamaları çağrısında bulundu.

MEKSİKO, 28 Eylül (Xinhua) -- Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD başkanlık yarışının, adayların "acımasızlıkta" birbirlerini geçmeye çalıştığı bir yarışmaya dönüştüğünü belirtti.

Lopez Obrador, Çarşamba günü Meksiko'daki Ulusal Saray'da düzenlediği günlük basın toplantısında, "ABD'de seçimler yaklaşırken kimin en acımasızca açıklamaları yapacağına, kimin Meksika'yı tehdit edip suçlarken en küstah olacağına dair bir tür yarış var. Şu anda ABD'de yaşanan bu" dedi.

Bunları seçim propagandası olarak değerlendiren Lopez Obrador, Hispanik topluluğuna bu söylemleri dikkate almama çağrısında bulundu.

Lopez Obrador, "Peki ne yapmalıyız? Bu açıklamaları ciddiye almamalıyız. Hepsi saçmalık" dedi.

ABD'de ikamet eden Meksikalılara seslenen Lopez Obrador, göçmenler hakkında kötü konuşan ya da göçmen karşıtı politikaları destekleyen adaylara oy vermemelerini istedi.

Lopez Obrador'a göre ABD'de 40 milyondan fazla Meksikalı yaşıyor. Pew Araştırma Merkezi'nin verileri, Meksikalıların Amerika kıtasında yaşayan en büyük Hispanik kökenli topluluk olduğunu ve 2021 yılında ABD'deki Hispanik nüfusun yüzde 60'ını oluşturduğunu gösteriyor.

Kaynak: Xinhua / Politika

Amerika Birleşik Devletleri Meksiko Sonora Eylül Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title