Haberler

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Herkese eşit hizmet götürüyoruz

Güncelleme:

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Haziran ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden bu yana hiçbir siyasi parti üyesi ve sempatizanını, hiçbir din ve etnik kökenin mensubunu birbirinden ayırmadıklarını, herkese eşit hizmet götürdüklerini söyledi. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili de değerlendirmede bulunan Esen, topluma sağduyulu olma çağrısı yaptı.

Konyaaltı Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısında konuşan Başkan Semih Esen, göreve geldiği günden bu yana hiçbir siyasi parti üyesi ve sempatizanını, hiçbir din ve etnik kökenin mensubunu birbirinden ayırmadıklarını, herkese eşit hizmet götürdüklerini söyledi.

Konyaaltı Belediyesi'nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen başkanlığında belediye hizmet binasında yer alan Beydağları Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Başkan Esen, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmede bulundu.  Esen, "Umarım ülkemiz için hayırlı bir yönetim dönemi olur. Umarım kampanya dönemindeki şiddet dilinin ve bizim terörle bağlantılı olduğumuza dair iddiaların son bulduğu bir dönem olur. Seçim sürecinde kendimizi hiçbir yerde ifade etme imkanı bulamadık ama halkla bir araya geldiğimiz her ortamda terörün hiçbir türlüsüne destek vermemizin mümkün olmadığını söyledik. Buradan, görev yaptığım mikrofondan bir kez daha dile getireyim. Gerek şahsım, gerekse de beraber mücadele ettiğim mücadele arkadaşlarım olarak niyetimiz, hukukun üstünlüğünü egemen kılmak. Talebimiz ise insanlar suçlu olsalar bile, yürürlükteki mevcut kanunlara göre, hukuka göre muamele edilmesidir" dedi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Topluma yön veren insanların bu tür süreçlerde sağduyulu hareket etmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Esen, "Sağduyulu olmazsak, olaylar karşısında anlık, coşkuyla, öfkeyle hareket edersek toplum bizden etkilenir ve bu da çatışmaya, kutuplaşmaya sebep olabilir" diye konuştu.

Türk milletini oluşturan hiçbir unsurun bir diğerinden değerli ya da değersiz olmadığını ve hiçbir ayrım gözetmeksizin her birinin ayrı ayrı Türk ulusunun unsurları olduğuna dikkati çeken Esen, şöyle devam etti:

"Kırmızı şeritli İstiklal Madalyası sahibi bir dedenin torunu, 30 sene resmi üniforma ile devletin şerefini korumak adına mücadele etmiş ve bize hiçbir zaman haram yedirmemiş bir babanın oğlu ve ailesinde onlarca kamu görevlisi olan bir ailenin çocuğu olarak asla ve asla hiç kimse tarafından terörün 't'si ile yan yana anılmayı kesinlikle hak etmediğimi düşünüyorum. Hepimizin ortak ülkü, ortak tasa ve ortak dil konusunda hiçbir tereddütümüzün olmadığını herkesin bilmesini istiyorum."

"BELEDİYECİLİĞİN PARTİZANLIĞI OLMAZ"

Göreve geldiği günden bu yana belediye başkanlığı makamında hiçbir siyasi parti üyesi ve sempatizanını, hiçbir din ve etnik kökenin mensubunu birbirinden ayırmadıklarını, kimin ne olduğunu asla merak etmediklerini vurgulayan Başkan Esen, "Bundan sonra da merak etmeyeceğiz. Çünkü yoksulluğun siyaseti olmaz. Asfaltın, kaldırımın siyaseti olmaz. Dolayısıyla, belediyeciliğin partizanlığı olmaz. Bence sizler de bu şekilde düşünüyorsunuz. Daha önce pek çok kritik kararımızda Türkiye'ye örnek olacak şekilde oy birliği yaptıysak, sizlerle beraber yine aynı şekilde siyasi ayrım gözetmeksizin hizmetlerimize devam edeceğiz. Bugün alacağımız kararların da Konyaaltı'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Grup konuşmalarının ardından meclis gündemindeki maddeler, oylamalar sonucu kabul edildi.

Kaynak: ANKA / Politika

Semih Esen Konyaaltı Politika Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Bakmadan Geçme

Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title