Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu ve CHP'li başkan işçiler tarafından ıslıklandı

Politika Haberleri

Kılıçdaroğlu ve CHP'li başkan işçiler tarafından ıslıklandı Klıçdaroğlu konuşmasında eylem yapan işçilerle ilgili tek bir kelime bile etmedi CHP'li Belediye Başkanı Kadir Albayrak işçilere rest çekerek, "Protestoysa buyurun ben buradayım" dedi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işçileri,...

Kılıçdaroğlu ve CHP'li başkan işçiler tarafından ıslıklandı

Klıçdaroğlu konuşmasında eylem yapan işçilerle ilgili tek bir kelime bile etmedi

CHP'li Belediye Başkanı Kadir Albayrak işçilere rest çekerek, "Protestoysa buyurun ben buradayım" dedi

TEKİRDAĞ - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işçileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı protesto etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eylem yapan işçilerle ilgili tek bir kelime etmezken, Başkan Albayrak işçilere rest çekerek, "Protestoysa buyurun ben buradayım" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde çalışan yüzlerce işçi, maaşlarının az olduğunu ifade ederek Tekirdağ Büyükşehir Belediye binası önünde eylem yaptılar. Belediye binasının açılış töreni öncesinde bir araya gelen işçiler, ellerinde tuttukları pankartlarla zam istediklerini belirten sloganlar attılar. Açılış töreni boyunca sloganlar, alkışlar ve ıslıklarla Kılıçdaroğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak'ı protesto eden işçiler, "Kadir Başkan uyuma, işçilere sahip çık" ve "Kadir Başkan istifa" sloganları attı.

"Protestoysa buradayım, alkışsa buradayım"

İşçilerin tepkisi üzerine konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, "Protestoysa buyurun ben buradayım, alkışsa buradayım. Biraz sonra açıklayacağım şeyler ile birçok şey değişecek. Az kaldı az kaldı, geliyor gelmekte olan. Biraz sonra genel başkanımızın konuşmasında lütfen dinlemeyi bilin, çünkü bu hizmetlerin içerisinde size vereceği yatırımlar da var" ifadelerini kullandı.

Albayrak'ın bu sözleri ise işçiler tarafından istifa sesleri, alkış ve ıslıklar ile protesto edildi.

Eylem yapan işçilerle ilgili tek bir kelime etmedi

Albayrak'tan sonra kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması da işçilerin yuhalamasının yanı sıra alkış ve ıslık sesleriyle protesto edildi. Kılıçdaroğlu, konuşması boyunca eylem yapan işçilerle ilgili tek bir kelime bile etmedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından sahneden inerek, Büyükşehir Belediyesi binasına geçti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halil Dağ - Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ Politika Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title