Haberler

Kanada Avam Kamarası'nda Ukrayna Devlet Başkanı'nın Konuşmasının Ardından Nazi Askeri Skandalı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kanada Avam Kamarası'nda Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin konuşmasının ardından, Avam Kamarası Başkanı Anthony Rota tarafından 'tanıtılan ve alkışlanan' eski asker, Nazi askeri çıktı. Rota, söz konusu durumun tamamen kendi hatası olduğunu, Ukrayna delegasyonunun ve milletvekillerinin bilgisi dışında gerçekleştiğini belirterek özür diledi.

Kanada Avam Kamarası'nda Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin konuşmasının ardından, Avam Kamarası Başkanı Anthony Rota tarafından 'tanıtılan ve alkışlanan' eski asker, Nazi askeri çıktı. Rota, söz konusu durumun tamamen kendi hatası olduğunu, Ukrayna delegasyonunun ve milletvekillerinin bilgisi dışında gerçekleştiğini belirterek özür diledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 22 Eylül'de Kanada Avam Kamarası'nda konuşma yaptı. Zelenski'nin konuşmasının ardından Avam Kamarası Başkanı Rota, 98 yaşındaki Yaroslav Hunka'yı Ukraynalı bir 'savaş kahramanı' olarak tanıttı ve Avam Kamarası üyeleri Hunka'yı alkışladı. İlerleyen günlerde, Hunka'nın aslında Galiçya bölgesindeki Ukrayna kökenli gönüllülerden kurulan SS 14'üncü Waffen Birliği'nde görev yapan bir Nazi askeri olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu gelişmenin ardından Rota, yaşanan olayın tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu belirterek özür diledi.

'TÜM SORUMLULUĞUNU ÜSTLENİYORUM'

Avam Kamarası Başkanı Rota, şu ifadeleri kullandı:

'22 Eylül'de, Ukrayna Devlet Başkanı'nın konuşmasının ardından yaptığım konuşmada, salonda bulunan bir kişiyi tanıttım. Daha sonra edindiğim bilgiler bu kararımdan pişmanlık duymama neden oldu. Açıkça ifade etmek isterim ki milletvekili arkadaşlarım ve Ukrayna heyeti de dahil olmak üzere hiç kimse niyetimden ya da konuşmamdan önce sözlerimden haberdar değildi. Bu girişim tamamen bana aittir, söz konusu kişi benim bölgemdendir ve benim dikkatime sunulmuştur. Özellikle Kanada'daki ve dünyanın dört bir yanındaki Yahudi toplumlarına en derin özürlerimi iletmek istiyorum. Tüm sorumluluğu üstleniyorum.?

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Ukrayna Kanada Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title