Haber : Kahramanmaraş'ta Kot Boyama Fabrikasındaki Patlama - Haberler

Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta Kot Boyama Fabrikasındaki Patlama

Kahramanmaraş'ta Kot Boyama Fabrikasındaki Patlama

"Kot boyama fabrikasındaki patlama sonucu enkaz altında kalan kimse yok."

Kahramanmaraş Vali Vekili Servet Güngör,

"Kot boyama fabrikasındaki patlama sonucu enkaz altında kalan kimse yok. Şu anda kayıp ihbarı falan da yok"dedi.

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fabrikadaki patlamanın buhar ünitesinde meydana geldiğini belirtti. Patlamaya emniyet, belediye ve acil durum ekiplerinin anında müdahale ettiğini ifade eden Güngör, çalışmalarda eksiklik ve aksaklık bulunmadığını bildirdi.

Patlamanın olduğu bölgede 13 kişinin bulunduğunu, enkaz altından 3 kişinin cesedinin çıkarıldığını, bir kişinin ise hastanede hayatını kaybettiğini ifade eden Güngör, "9 kişi de iki hastanede tedavi görüyor. Hayati tehlikeleri bulunmuyor. Ağır olan yaralımızın hastanede hayatını kaybetmesi sonucu 4 ölü, 9 yaralımız oldu. Şu anda olay savcılığa intikal etmiş durumda. Soruşturmanın tamamlanmasıyla patlamanın nedeniyle ilgili bilgiler ortaya çıkacaktır. Biz şu anda bir patlama olduğunu biliyoruz " diye konuştu.

Patlama nedeniyle enkaz altında kimsenin kalmadığını ifade eden Güngör,

"Patlama sonucu enkaz altında kalan kimse yok. Şu anda kayıp ihbarı falan da yok" dedi.

Güngör, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

-Fabrikanın 3'te ikisi çöktü-

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürü Cahit Küçükönder ise olayda fabrikanın 3'te ikisinin çöktüğünü ifade etti.

Olayda hayatını kaybedenlerin 3'ünün enkazdaki beton blokların altında, bir kişinin ise basınç nedeniyle patlamanın olduğu yerden 20 metre ileride bulunduğunu belirten Küçükönder, patlayan buhar kazanının büyük olduğunu kaydetti.

Öte yandan, patlamada yaralanan ve tedavileri süren yaralıların Şahin Uzun, Yusuf Kavak, Mehmet Dinler, Kerem Yıldız, Mustafa Küçükkaya, Aydın Ünal, Yakup Kel, Osman Kurt ve Bilal Ardıç olduğu bildirildi.

- KAHRAMANMARAŞ

AA / Politika

Kahramanmaraş Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title