Haber : Kahramanmaraş'ta Kot Boyama Fabrikasında Patlama - Haberler

Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta Kot Boyama Fabrikasında Patlama

Kahramanmaraş'ta Kot Boyama Fabrikasında Patlama

Kahramanmaraş'ta bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu bir kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Kahramanmaraş'ta bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu bir kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Kahramanmaraş- Kayseri karayolunda bir firmaya ait kot boyama fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama sırasında fabrikada çalışan bir kişi hayatını kaybetti, bazı işçiler yaralandı.

Yaralanan işçiler Kahramanmaraş Belediyesi arama ve kurtarma ile itfaiye ekipleri tarafından fabrikadan çıkarılarak Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vali Vekili Servet Güngör, fabrikadaki inceleme sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, boya kazanından kaynaklandığı tahmin edilen patlama sonucu bir işçinin hayatını kaybettiğini, 8 işçinin yaralandığını bildirdi.

Fabrikanın tavanının bir bölümünün patlama nedeniyle çöktüğünü belirten Güngör, ekiplerin arama-kurtarma çalışmasını sürdürdüğünü ifade etti. Güngör,

"ölü sayısının artmamasını ümit ettiklerini" söyledi.

- KAHRAMANMARAŞ

AA / Politika

Kahramanmaraş Kayseri Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title