Haber : İstanbul'a İki Yeni Darülaceze Yapılacak - Haberler

Haberi Paylaş

İstanbul'a İki Yeni Darülaceze Yapılacak

İstanbul'a İki Yeni Darülaceze Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “İstanbul’umuza, içinde bulunduğumuz darülacezeden çok daha büyük, çok daha kapsamlı iki yeni darülaceze yapma planımız var” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, " İstanbul'umuza, içinde bulunduğumuz darülacezeden çok daha büyük, çok daha kapsamlı iki yeni darülaceze yapma planımız var" dedi.

Okmeydanı Darülaceze'deki yaşlıları ziyaret eden Bakan İslam, Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere İstanbul için iki yeni Darülaceze yapılacağını söyledi. Darülaceze sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan İslam, kapıda Müzeyyen Yantur isimli bir yaşlının verdiği çiçeklerle karşılandı. Saat 14.00'te Darülaceze'ye gelen ve yaklaşık iki saat 40 dakika yaşlılar ile vakit geçiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, öğle yemeğini birlikte yediği yaşlılara yeni darülaceze müjdesi verdi. Bakan İslam, yemekte yaptığı konuşmada, "İstanbul'umuza içinde bulunduğumuz darülacezeden çok daha büyük, çok daha kapsamlı iki yeni darülaceze yapma planımız var. Araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bir tanesini Anadolu yakasında, bir tanesini de Avrupa yakasında yapacağız. Bugünün şartlarına uygun yapacağız. Bunlar çok büyük kompleksler olacak. İçinde her türlü ihtiyacı karşılayacak birimleri olacak. Orada da sevgili annelerimiz, ablalarımız, amcalarımız, babalarımız gelecekler. Sizler gibi mutlu şekilde yaşayacaklar. Bu bir ilk müjde. Arsalar ile ilgili, projeler ile ilgili sorunları çözdüğümüz zaman bu da size bir sözüm olsun; temel atma törenine burada bulunan arkadaşlarımızla beraber hep birlikte gidelim" dedi.

Bakan İslam'a, ziyareti sırasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan eşlik etti. Ziyaret sırasında bazı yaşlıların bakandan bazı isteklerde bulunduğu gözlendi. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Politika

Ayşenur İslam Darülaceze İstanbul Avrupa Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title