Haberi Paylaş

İl seçim kurulu yapılan itirazı reddetti

Politika Haberleri

İl seçim kurulu yapılan itirazı reddetti

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) meslek komitesi seçimlerinde son kararı Çorum İl Seçim Kurulu verdi.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) meslek komitesi seçimlerinde son kararı Çorum İl Seçim Kurulu verdi. Sungurlu TSO seçimlerinde usulsüzlük olduğunu ve İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararının doğru olduğu ve seçimlerin 30 Ekim tarihinde yapılmasına karar verildi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sungurlu TSO Başkan Adayı Alaattin Akel, daha önce 15 Ekim tarihinde açıklanan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi seçimlerinin şaibeli olduğu için itiraz ettiklerini, yaptıkları itirazın ise İlçe Seçim Kurulu tarafından haklı bulunduğunu ve seçim tarihinin iptal edilerek 30 Ekim tarihinde yapılacağını söyledi.

'TSO tekrar askıya çıkacak'

Yapılan oyunun bozulduğunu ve Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın 1-3 Ekim tarihleri arasında tekrar askıya çıkacağını belirten Akel, bu yanlıştan dönüldüğü için İlçe ve İl Seçim Kurulu'na teşekkür etti.

Mevcut yönetiminin Çorum İl Seçim Kuruluna yaptığı itirazın reddedildiğini hatırlatan Başkan Adayı Akel, "Son sözü İl Seçim kurulu söyledi ve seçimlerde usulsüzlük olduğu, askıya çıkması gereken listelerin askıya çıkarılmadığı ispatlandı. Buna göre Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 30 Ekim 2022 tarihinde yapılacaktır" ifadelerini kullandı. - ÇORUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Sungurlu Çorum Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title