Haberler

HEDEP Seçim Stratejilerini Açıklayacak

Güncelleme:

HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçim stratejilerini kısa bir süre içerisinde açıklayacaklarını söyledi. Bakırhan, Hakkari'de düzenlenen halk buluşmasında konuştu ve kayyum atamalarına ilişkin eleştirilerde bulundu.

HALKLARIN Eşitlik ve Demokrasi Partisi ( Hedep ) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçim stratejilerini kısa bir süre içerisinde açıklayacaklarını söyledi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi ( Hedep ) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, bir hafta önce başladığı doğu turunun son gününde Hakkari'de halk buluşmasına katıldı. Sabah saatlerinde kente gelen Bakırhan ve beraberindekiler, kalabalık tarafından Hakkari-Van kara yolundaki Çiftlik mevkindeki karşılandı. Bakırhan, HEDEP il binası önüne toplanan partililere karşılama için teşekkür etti. Kayyum atamalarına ilişkin konuşan Bakırhan, "İki dönemdir irademize kayyum atıyorlar. Kayyum, yolsuzluk, hırsızlık demektir, Kayyum kadın, Kürt, genç ve emekçi karşıtıdır. Peki, kayyum ne yapıyor? Vallahi talan ve yolsuzluk yapıyor. Diyarbakır'da Bağlar, Mardin ve Batman kayyumunun yolsuzluklarını anlatsak iki gün yetmez. Van'ın borcu ikiye, Siirt'in borcu üçe katlanmış. Yol yok alt yapı yok. Peki, ne yapacağız önümüzdeki seçimlerde? Bu kayyum sistemini sandığa gömeceğiz. Kayyumu kendi memleketine, saraya göndereceğiz? diye konuştu.

Kısa bir süre sonra yerel seçim stratejilerini açıklayacaklarını belirten Bakırhan, "Kongre sonrası ilk işimiz halka gelmek oldu. Çünkü halkımız her zaman bizden daha iyi biliyor ve görüyor. Bugüne kadar yaptığımız bütün yanlışlardan dolayı özeleştiri veriyoruz. Siz ne diyorsanız onu yapacağız. Önümüzde bir seçim var ve siz adaylarınızı belirleyeceksiniz" dedi.

Bakırhan "Sizin huzurunuzda buradaki aşiret reislerine de sesleniyoruz; eviniz burasıdır, kapınız buradır, dilimiz, kültürümüz burasıdır. Zor günlerde bizimle dayanışacak olan kapı burasıdır. Bunlar gelip geçicidirler. Lütfen sistemin, AKP'nin bu oyunlarına gelmeyerek güçlü bir şekilde partinize sahip çıkın ve halkınızın yanında olun" dedi.

'HAKKARİ'DE DE ANKARA'DA DA KAYYUMA HAYIR DİYORUZ'

Bakırhan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin, 'Görevi dışında faaliyet yürütmek' iddiasıyla görevden alınmalarıyla ilgili olarak da "Bu ülkenin en demokratik, onurlu savaşa karşı çıkan kıymetli TTB'ye de mahkeme kararıyla kayyum atadılar. Biz buradan TTB'nin yanında olduğumuzu belirtiyor, onların mücadelesini destekliyoruz. Buradan güçlü bir şekilde haykırıyoruz; Hakkari'de kayyuma hayır, Ankara'da da kayyuma hayır? ifadelerini kullandı. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Tuncer Bakırhan Hakkari Kayyum HEDEP Partiler Hukuk Politika Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title