HDP'li Sürücü: "Balıklıgöl'deki tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir" - Haberler
Haberi Paylaş

HDP'li Sürücü: "Balıklıgöl'deki tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir"

AA - Zehra Aydın Turapoğlu - Politika
 - Güncelleme:
HDP'li Sürücü: 'Balıklıgöl'deki tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir'

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şanlıurfa'nın sembolü Balıklıgöl'de meydana gelen çökme sonrası tadilat başlatıldığını belirterek, "Balıklıgöl'deki bu tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şanlıurfa'nın sembolü Balıklıgöl'de meydana gelen çökme sonrası tadilat başlatıldığını belirterek, "Balıklıgöl'deki bu tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir." dedi.

Sürücü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, arkeologların yaşadığı sorunlara değinerek, hak ettikleri çalışma koşullarına erişemediklerini söyledi.

"Kazı deneyimine sahip olmak için dahil oldukları ekiplerde emek veren arkeoloji öğrencilerinin mobbinge ve birçok haksızlığa maruz kaldığını" ileri süren Sürücü, arkeoloji öğrencilerinin emeklerinin karşılığını alamadığını savundu.

Türkiye'de arkeoloji mezunlarının ve öğrencilerinin yaşadığı sorunlara ilgili kurumların müdahale etmesini isteyen Sürücü, çalışma ortamlarının denetlenmesi ve ihtiyaç duyulan düzenlemelerin yapılması gerektiğini dile getirdi.

Şanlıurfa'nın sembolü Balıklıgöl'de aylar önce bir çökme meydana geldiğini ifade eden Sürücü, "Başlatılan tadilat aylardır bitirilemiyor. Tarihi mirasımız olan Balıklıgöl'e gereken özen neden gösterilmiyor? Balıklıgöl'deki bu tadilatın hızla bitirilmesi gerekmektedir." dedi.

AA / Zehra Aydın Turapoğlu - Politika

Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Balıklıgöl Şanlıurfa Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title