Haberi Paylaş

HDP'li Gergerlioğlu: "Afetlere karşı hazırlıkta en kötü dördüncü ülkeyiz"

Politika Haberleri

HDP'li Gergerlioğlu: 'Afetlere karşı hazırlıkta en kötü dördüncü ülkeyiz'

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin, afetlere karşı hazırlıksızlık anlamında en kötü dördüncü ülke olduğunu savundu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye'nin, afetlere karşı hazırlıksızlık anlamında en kötü dördüncü ülke olduğunu savundu.

Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 17 Ağustos 1999'da yaşanan Marmara Depremi'nde sorumluların yeterli şekilde cezalandırılmadığını söyledi.

Uzmanların, Marmara Depremi'nin ardından 30 yıl içinde İstanbul civarında bir deprem yaşanma riskinin yüzde 64 olduğuna yönelik açıklamalarda bulunduğunu aktaran Gergerlioğlu, gereken önlemlerin alınmadığını öne sürdü.

Gergerlioğlu, kentsel dönüşüm yapıldığını ancak bunun daha çok "rantsal dönüşüm" şeklinde seyrettiğini, boş bırakılması gereken toplanma alanlarının binalarla dolu olduğunu iddia etti.

"Afetlere karşı hazırlıksızlık anlamında en kötü dördüncü ülkeyiz." diyen Gergerlioğlu, yeterli güçlendirme çalışmalarının yapılmadığını, birçok yapının tehlike arz ettiğini ileri sürdü.

Kaynak: AA / Aynur Ekiz - Politika

Halkların Demokratik Partisi Togo Cumhuriyeti Milletvekili Kocaeli Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title