Haberler

Eskişehir'de seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun oy oranları

Politika Haberleri

Eskişehir'de yapılan 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı'nın oy oranları açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy oranı yüzde 50,39, Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı ise yüzde 41,81 olarak belirlendi.

Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir'de kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir oy oranlarını Eskişehir geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Tepebaşı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Odunpazarı'nda Cumhur İttifakı kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı?

Açılan sandık oranına göre, Eskişehir genelinde Kemal Kılıçdaroğlu yüzde %50,39; Recep Tayyip Erdoğan yüzde %41,81; Sinan Oğan yüzde %7,31 oy alırken Muharrem İnce yüzde %0,49 oy aldı.

14 Mayıs Eskişehir seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir oy oranları! Kılıçdaroğlu Eskişehir'de kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Tepebaşı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Odunpazarı'nda toplam %41,81oy aldı.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Tepebaşı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Odunpazarı ilçelerinde üstünlük elde ederek %50,39 oy aldı.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Eskişehir'de yüzde %7,31 oranına ulaştı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

ESKİŞEHİR KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir 14 Mayıs Politika Haberler

title