Engelli Arkadaşları İçin 12 Bin Kapak Topladılar - Haberler
Haberi Paylaş

Engelli Arkadaşları İçin 12 Bin Kapak Topladılar

AA - Politika
Engelli Arkadaşları İçin 12 Bin Kapak Topladılar

Mahmut Özenç İlköğretim Okulu öğrencileri, Altan Hatipoğlu için anlamlı bir kampanyaya imza attı. "plastik kapağa tekerlekli sandalye" kampanyasına katılarak 12 bin plastik kapak topladı.

Niğde'nin Bor ilçesi Mahmut Özenç İlköğretim Okulu öğrencileri, okullarındaki bedensel engelli arkadaşları Altan Hatipoğlu için anlamlı bir kampanyaya imza attı.

Öğrenciler, İzmir Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin başlattığı

"plastik kapağa tekerlekli sandalye" kampanyasına katılarak 12 bin plastik kapak topladı.

Okuldan düzenlenen kermes töreninde Bor Kaymakamı Kemalettin Sakin, Belediye Başkanı Sıtkı Erat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Ecer'in elinden tekerlekli sandalyeyi alan 8. sınıf öğrencisi Altan Hatipoğlu ve annesi Havana Hatipoğlu gözyaşlarını tutamadı.

İyice eskimiş tekerlekli sandalyesinin yerine yenisini alan Altan, arkadaşlarına teşekkür etti. Altan'ın bebekken havale geçirerek engelli olduğunu anlatan anne Havana Hatipoğlu, okul müdürüne, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Mahmut Özenç İlköğretim Okulu Müdürü Adnan Gümüş, öğrencilerin tamamen kendi istekleri ile böyle bir kampanyaya katıldıklarını söyledi. Gümüş, "Öğretmenler ve öğrenciler olarak bu kampanyaya dahil olmak istedik. Engelli öğrencimiz Altan için arkadaşları büyük bir özveriyle her yerden kapakları toplayarak okula getirdiler. Hem çevre temizliği için, hem de geri dönüşüm yöntemiyle öğrencimize bir sandalye hediye etmek istedik" diye konuştu.

- NİĞDE

AA / Politika

Politika Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title