Haberler

Emek Partisi Üyesi Yasin Uzun, Muhtarların Otopark Tepkisine Destek Verdi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Emek Partisi Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, muhtarların millet bahçesi projesindeki otopark kapasitesinin düşürülmesine yönelik tepkisine destek verdi. Uzun, 'Halkın seçtiği muhtarların sesini duyun ve ranta dayalı keyfi yönetim anlayışını terk edin. En az 2 bin araçlık otoparkı planlayın' dedi.

GENÇAĞA KARAFAZLI

Emek Partisi Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, muhtarların millet bahçesi projesindeki otopark kapasitesinin düşürülmesine yönelik tepkisine destek verdi. Uzun, "Halkın seçtiği muhtarların sesini duyun ve ranta dayalı keyfi yönetim anlayışını terk edin. En az 2 bin araçlık otoparkı planlayın" dedi.

Ordu'nun Altınordu ilçesinde bir grup muhtar, geçen cuma günü mahallelerin yaşanabilir hale gelmesi için otopark sorununun çözülmesi için açıklama yapmış, millet bahçesi projesindeki otoparkında araç sayısının yetersiz olduğuna dikkat çekmişti.

Emek Partisi Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

EN AZ 2 BİN ARAÇLIK OTOPARKA GEREKSİNİM VAR

"Şu an Millet Bahçesi projelerinde eleştirilerimiz olsa da otopark sorununu çözmek için yapılan projeyi fırsata çevirmek gerekmez mi? Millet bahçesi projesinde 2 bin araçlık otopark planlanıyordu ancak nedense araç sayısı 471'ye düşürülmüş. Bu nasıl bir anlayış ki, sözlerinde durmuyorlar. Özellikle Altınordu ilçemizde merkezin rahatlaması için en az 2000 araçlık otoparka acilen gereksinim var. Gereksinim var çünkü, cadde otoparklar kaldırılarak trafik sıkışıklığı giderilmeli ve insanlar şehir içinde de güvenle bisikletlerini kullanabilmeliler. Sahildeki deniz manzaralı otopark yeşil alan yapılarak halkın kullanımına açılmalı ki yaşanabilir şehir için bir adım atılmış olsun. Ordu Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin yaşanabilir bir şehir için paraları deniz dolgularına harcayacağına önceliklerin planını yapmalı. Otopark gereksinimi de en önceliklerdendir. Bir kez daha vurguluyoruz ki, Ordu Büyükşehir Belediyesi muhtarların sesine kulak versin ve en az 2 bin araçlık otopark planını hemen yapsın.

ÖNCELİKLERİMİZİ TARTIŞALIM

Projeleri halkla tartışmadan rant amaçlı yapılınca tartışmalar da son bulmuyor. Yapılacak projede öncelikler belirlenmeli. Gereksiz olanlar yerine aciliyeti olanlar yapılmalıdır. İşte demokratik işleyişe sahip bir kent konseyi gereksinimi bir kez daha kendini gösterdi. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi halka kulaklarını tıkamış. 'Düşünen üreten yarışan ordu' slogandan başka bir anlamı yok. Bu sloganın boş oluşunun göstergelerinden biri de otopark sorunu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı'na sesleniyoruz: Halkın seçtiği muhtarların sesini duyun ve ranta dayalı keyfi yönetim anlayışını terk edin. En az 2 bin araçlık otoparkı planlayın."

Kaynak: ANKA / Politika

Altınordu Hisarcık Tragger Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title