Haberler

Düzce Belediye Başkanlığı'na AK Parti'li Faruk Özlü Seçildi

Abone Ol

DÜZCE Belediye Başkanlığı'na, yerel seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre, AK Parti'nin adayı Faruk Özlü seçildi.

DÜZCE Belediye Başkanlığı'na, yerel seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre, AK Parti'nin adayı Faruk Özlü seçildi.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin olmayan sonuçlarına göre, Düzce Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'li Faruk Özlü kazandı. Faruk Özlü, mevcut belediye başkanı AK Parti'li Dursun Ay'ın yerine seçildi.

FARUK ÖZLÜ KİMDİR?

Faruk Özlü, 19 Kasım 1962'de, Düzce'de doğdu. Makine yüksek mühendisi Özlü, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yaptı. Özlü, İspanya'da proje ve mühendislik, Harvard Üniversitesi'nde üst düzey yöneticilik eğitimi aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde araştırma görevlisi; Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda mühendis, uzman, proje müdürü, daire başkanı, müsteşar yardımcısı olarak görev yapan Özlü, müsteşar vekilliği de yaptı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nca yürütülen önemli bütün projelerde görev alan Özlü, 25. ve 26. dönemlerde Düzce milletvekili seçildi. Evli ve 2 çocuk babası Faruk Özlü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevi de yaptı.

Öte yandan resmi olmayan sonuçlara göre, Akçakoca Belediye Başkanlığı'na MHP'li Okan Yanmaz, Yığılca Belediye Başkanlığı'na MHP'li Rasim Çam, Gümüşova Belediye Başkanlığı'na MHP'li Muharrem Tozan, Cumayeri Belediye Başkanlığı'na MHP'li Mustafa Koloğlu, Kaynaşlı Belediye Başkanlığı'na MHP'li Birol Şahin, Çilimli Belediye Başkanlığı'na AK Parti'li Muhsin Yavuz, Gölyaka Belediye Başkanlığı'na ise AK Parti'li Yakup Demircan seçildi. - Zce

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Politika Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
title