DEVA Parti'li Yeneroğlu: "İnsan Hakları Eylem Planı hedeflerinden sadece 96'sı uygulandı" - Haberler
Haberi Paylaş

DEVA Parti'li Yeneroğlu: "İnsan Hakları Eylem Planı hedeflerinden sadece 96'sı uygulandı"

AA - Adem Balta - Politika
 - Güncelleme:
DEVA Parti'li Yeneroğlu: 'İnsan Hakları Eylem Planı hedeflerinden sadece 96'sı uygulandı'

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İnsan Hakları Eylem Planı'ndaki bir yıllık 261 hedeften yalnızca 96'sının hayata geçirildiğini savundu.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İnsan Hakları Eylem Planı'ndaki bir yıllık 261 hedeften yalnızca 96'sının hayata geçirildiğini savundu.

Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İnsan Hakları Eylem Planı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının üzerinden bir yıl geçtiğini söyledi.

Eylem planındaki bir yıllık 261 hedeften sadece 96'sının hayata geçirildiğini tespit ettiklerini aktaran Yeneroğlu, planda vadedilen, ancak gereği yerine getirilmeyen hedeflerin saymakla bitmeyeceğini iddia etti. Yeneroğlu, işkence yapan polislerin adeta ödüllendirildiğini, insanların talimatla tutuklandığını, insan hakları ihlalleri nedeniyle vatandaşların feryat ettiğini ve Türkiye'nin insan hakları konusunda Rusya'nın bile gerisinde kaldığını ileri sürdü.

Eylem planında yargı bağımsızlığına yer verilmediğini savunan Yeneroğlu,"Yargı bağımsızlığı olmadan insan haklarının olması mümkün mü? İnsan hakları eylem planında yargı bağımsızlığını sağlamak için yargıda çok ciddi yapısal reformlar öngörülmeliydi." ifadesini kullandı.

AA / Adem Balta - Politika

İnsan Hakları Eylem Planı İnsan Hakları Deva Partisi İstanbul Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title