Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "15 Temmuz'da Oraya Gelenler Gezi Parkı Gençleri Değildi"

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "15 Temmuz'da oraya gelenler gezi parkı gençleri değildi" Cumhurbaşkanı Erdoğan Ensar Vakfı Genel Kurulu'na katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "14 yıldır siyasi iktidarız ama hala sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var" "Umudunu bize...

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "15 Temmuz'da oraya gelenler gezi parkı gençleri değildi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ensar Vakfı Genel Kurulu'na katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan :

"14 yıldır siyasi iktidarız ama hala sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var"

"Umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca mazlumun sorumluluğunun üzerimizde olduğun unutmamalıyız"

"O gece oraya gelenler gezi parkının gençleri değildi"

"Seçimlerde de aynı şekilde gençlerimize fırsat vereceğimizi buradan ilan ediyorum"

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'un en büyük kahramanlarından birinin gençler olduğunu vurgulayarak, "O gece oraya gelenler gezi parkının gençleri değildi. Bunu iyi görmemiz lazım. O gece oraya gelenler vatanını seven, milletini seven, bayrağı ve ezanı için yola koyulan gençlerdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ensar Vakfı 38. Genel Kurulu'na katıldı. Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongrede konuşan Erdoğan, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Dualarımız İslam aleminin içinde bulunduğu fitne çukurundan bir an önce çıkabilmesi içindir. Dualarımız tüm Müslümanların dinimizin nefasetine, yüceliğe uygun iklime bir an önce kavuşması içindir. Ramazan ayı ve Kadir Gecesi hürmetine rabbimden dualarımızın kabulünü niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Vakıf, dernek ve parti faaliyetlerinin ancak aşk ve sevda ile yapılabileceğini vurgulayan Erdoğan, "Eğer yaptığınız işe inancınız yoksa bu görevler sürdürülemez. Gençliğimizde imam hatiplere olan umudun verdiği güçle 60 yaşındaki piri fanilerin nasıl kollarını sıvayıp hizmete koştuklarını bilirim. Merhum Ali Ulvi Kurucu üstadımız hatıralarında amcası başta olmak üzere bu yolda gerçekten büyük mücadele vermiş büyüklerimizi şöyle tarif ediyor: 'İnsanlığa rehber olan alemde büyükler, milletleri ruhuyla asırlarca sürükler'. Milletleri asırlarca arkalarından sürükleyecek eserler ortaya koyan büyüklerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu mücadele bize önemli sorumluluklar yüklüyor. Gece yatakhanede üstümüzü gelip örten o 60-70 yaşındaki büyüklerimizi unutmamız mümkün değil. Adeta anne şefkati ile yatakhanemize girer ve açılan yorganlarımızı üstümüzü örtmek suretiyle bizi takip ederlerdi" diye konuştu.

"14 yıldır siyasi iktidarız ama hala sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi iktidar olmakla, sosyal ve kültürel olmanın birbirinden farklı olduğuna dikkat çekerek, "Biz 14 yıldır kesintisiz hamdolsun siyasi iktidarız ama hala sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var. Elbette ümit verici gelişmeler yaşandı, yaşanıyor. İmam hatiplere olan ilginin artması, tüm okullarda Kur'an-ı Kerim, Osmanlıca gibi derslerin seçmeli okutulması başlı başına güzel şeyler. Bununla birlikte ülkemizin ihtiyacı, milletimizin talebi olan nesillerin yetiştirilmesi konusunda hala pek çok eksiğimiz bulunuyor. Dilimizden, tarihimize kadar birçok alanda ecdadımıza ve kültürümüze duyulan husumetin ürünü bir yaklaşımla hazırlanmış müfredatlar yeni yeni değişiyor. Medyadan sinemaya, bilim teknolojiden hukuka kadar pek çok alanda hala en etkin yerlerde ülkesine ve milletine yabancı kişilerin, ekiplerin, hiziplerin bulunduğunu biliyorum. Açıkça bu durumdan da büyük üzüntü duyuyorum" şeklinde konuştu.

"Umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca mazlumun sorumluluğunun üzerimizde olduğun unutmamalıyız"

"Dün hedefimiz belki sadece bir avuç inançlı, imanlı, birikimli nesil yetiştirmekti" diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugün ise hem bulunduğumuz yer çok farklıdır, hem de hedeflerimizin çok farklıdır. Elimizde böyle bir imkan varken hala pek çok yeri boş bırakıyor olmamız aklın ve vicdanın kabul edebileceği bir durum değildir. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düşüyor. Çünkü insan yetiştirmek her şeyden önce inanç gerektirir, adanmışlık gerektirir, sabır gerektirir. Ağabeylerimizin ellerinin altında belki yeterli bina, araç gereç yoktu ama davalarına olan bağlılıkları hepsinin üstesinden gelmelerine yetiyordu. Onlar güçlerini inançlarından ve milletimizden alıyorlardı. Bugün her türlü imkan var. Tek eksiğimiz bunları hizmete dönüştürecek adanmış kadrolardır. Elbette bugün büyük fedakarlıklarla çalışan her yaştan arkadaşlarımızı olduğunu biliyorum. Ama artık biz 80 milyon insanın tamamına ulaşmayı hedefleyen bir hareketiz. Bunun farkında olmalıyız. Bizi birçok şeyler yıldırmamalı, aldatmamalı. Umudunu bize bağlamış, gönlünü bize kilitlemiş yüz milyonlarca mazlumun sorumluluğunun üzerimizde olduğun unutmamalıyız. Sınırlarımız 780 bin kilometrekare değildir. Bunu böyle bilmemiz lazım. Bundan sonra çalışmalarımızı bu anlayışla yürütmeliyiz. Bize verilenle yetinmek yerine, amacımızın gerektirdiği kadarını yaparak yolumuza devam etmeliyiz. Dünyanı hızla değiştiği bir dönemde başka türlü davranma şansımız yok"

Konuşmasında gençlere de seslenen Erdoğan, "Bayrak yarışında nöbeti sizler devralacaksınız. Doğruyla yanlışın, iyi ile kötünün, hak ile batılın mücadelesinde safını belirlemek her bir gencimizin kendi elindedir. Bizden önceki nesiller tek parti CHP'sinin zulmüne göğüs germişlerdir. Ardından 1960 darbesi bir silindir gibi geçti. 1970'li yılarda pek çok arkadaşımızı kaybettik. Biz 1980 darbesine maruz kalan neslini içindeydik. 28 Şubat zulmünü dinlemişsinizdir. En son 15 Temmuz'u birlikte yaşadık. Bugüne kadar milletimize yaptıkları her kötülük yanların kar kaldı sananlar, 15 Temmuz gecesi tarihi bir ders aldılar" dedi.

"O gece oraya gelenler gezi parkının gençleri değildi"

Türkiye'nin bedeli ağır bir mücadelenin sonucunda bu noktaya ulaştığını anlatan Erdoğan, "Milletimiz darbecilerin, cuntacıların ipin ucu başka güçlerin elinde olan kuklaların, kendisine ve ülkesine neler yapabileceğini pek çok tecrübe sonunda gördüğü için, bu defa aynı oyuna izin vermedi. 15 Temmuz'un en büyük kahramanlarından biri de gençlerimizdir. Geçmiş hatıraları bizzat yaşamadıkları halde darbe teşebbüsü anlaşılır anlaşılmaz gençlerimiz hemen harekete geçtiler, tankların altından girip üstünden çıkmaktan, darbecilerin işgal ettikleri yerleri kurtarmaya kadar gençlerimiz hep ön saftaydı. Birilerinin artık 'yeni nesillerden millete ve ülkeye hayır gelmez' dediği gençler, o gece böyle söyleyenleri mahcup ettiler. O gece oraya gelenler gezi parkının gençleri değildi. Bunu iyi görmemiz lazım. O gece oraya gelenler vatanını seven, milletini seven, bayrağı ve ezanı için yola koyulan gençlerdi" diye konuştu.

"Seçimlerde de aynı şekilde gençlerimize fırsat vereceğimizi buradan ilan ediyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı çevrelerin gençlerin taşıdığı değerden habersiz olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

"İşte 15 Temmuz bu kesimlere gençlerimizin nasıl bir cevhere sahip olduğunu göstermiştir. İstanbullular fethedecek ruha sahip nice gençlerimiz olduğunu gördüler. Türkiye'nin tüm vilayetleri gördü. Geleceğimizin için umut bu gecede yaşanmıştı, inanıyorum bundan sonra da yaşanacak. Arık 2053 vizyonumuz bir temenniden ibaret olmaktan çıkmış, gençlerimizin gerçekleştireceğine inandığımız yeni kızıl elmamız haline dönüşmüştür. Hamdolsun. Biz de 16 Nisan halk oylamasında seçilme yaşını 18'e indirerek gençlerimize olan güvenimizi gösterdik. Birileri gençliğimizi bir yerlere layık göremeyebilir ama biz gördük. Şimdi daha çok çalışacağız. Gençliğimiz bu ülkeyi, bu milleti nasıl değişim dönüşüme tabi tutulur gösterecektir. Partimizin merkez karar ve yürütme kuruluna gençlerimizin temsilcilerini alarak bu konuda samimiyetimizi ortaya koyduğumuza inanıyorum . Seçimlerde de aynı şekilde gençlerimize fırsat vereceğimizi buradan ilan ediyorum. Gençlerimizin de kendilerini her alanda en iyi şekilde yetiştirerek bu güvene layık olacaklarına inanıyorum.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Haliç Politika Güncel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title