Haberler

Çin BM Daimi Temsilcisi: Tayvan'ın BM'ye üyeliği mümkün değil

Güncelleme:
Abone Ol

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, Tayvan'ın BM'ye üye olmasının mümkün olmadığını bildirdi. Zhang, Tayvan'ın bağımsızlığını kazanması için dış destek arayışının 'çıkmaz sokak' olduğunu ileri sürdü.

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, Tayvan'ın BM'ye üye olmasının mümkün olmadığını bildirdi.

Global Times'ın haberine göre, Zhang, yaptığı yazılı açıklamada, Tayvan'ın bağımsızlığını kazanması için dış destek arayışının "çıkmaz sokak" olduğunu ileri sürdü.

Zhang, açıklamasında "Tayvan'ın BM'ye katılımı baştan sona yanlış bir söylemdir çünkü dünyada tek bir Çin vardır ve Tayvan, Çin topraklarının vazgeçilmez bir parçasıdır." ifadesini kullandı.

Tayvan'ın BM'ye üye olmasının mümkün olmadığına işaret eden Zhang, Çin'i kontrol altına almak için Tayvan'ı kullanma planının ise başarısızlığa mahkum olduğunu vurguladı.

Ayrıca, Zhang, Tayvan'ın müttefikleri aracılığıyla BM Genel Sekreteri'ne ilettiği "BM Genel Kurulu'nun (UNGA) 2758 sayılı Kararı'na ilişkin hatalı yorumunu düzeltmesi" yönündeki mektuba şiddetle tepki göstererek, bunun yapılmayacağını ve başarıya ulaşamayacağını kaydetti.

Kaynak: AA / Politika

Çin Halk Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Tayvan Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Süresiz erteleme ne demek? Süresiz erteleme kaç hafta sürer? Süper Lig maçları ertelendi mi? TFF 1. 2. 3. Lig maçları ne zaman oynanacak? Bu hafta maç yok mu? Ankaragücü küme düşürülecek mi? 12 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 12 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 12 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 12 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 12 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 12 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 12 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? EURO 2032 Türkiye'den alınacak mı? 12 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Halil Umut Meler'i tekmeleyenler kim? Ankaragücü Ç. Rize maçı sonrası hakeme tekme atanlar yakalandı mı? 12 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title