CHP'li Özel: "Gerçekleri perdelemek için linç kampanyalarından medet ummak acizlik göstergesidir" - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'li Özel: "Gerçekleri perdelemek için linç kampanyalarından medet ummak acizlik göstergesidir"

AA - Aynur Ekiz - Politika
 - Güncelleme:
CHP'li Özel: 'Gerçekleri perdelemek için linç kampanyalarından medet ummak acizlik göstergesidir'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ülkenin gerçeklerini perdelemek için linç kampanyalarından medet ummanın bir "acizlik göstergesi" ve gelecek açısından kaygı verici durum olduğunu kaydetti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ülkenin gerçeklerini perdelemek için linç kampanyalarından medet ummanın bir "acizlik göstergesi" ve gelecek açısından kaygı verici durum olduğunu kaydetti.

Özel, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, "Gündemi belirleme konusunda güzel ivme yakaladık. Bunu devam ettirelim." şeklinde bir beyanının medyaya yansıdığını belirtti.

Özgür Özel, "Tayyip Erdoğan, gündemi belirleme konusunda ivme yakaladıklarından bahsediyor. Son hafta iktidar partisinin belirlediği gündemleri biliyoruz. Önce, 5 yıl önce yazılmış bir şarkı sözünden Sezen Aksu'yu hedef tahtasına oturttular. Bu da yetmedi, Tayyip Erdoğan, camide Sezen Aksu'nun 'dilini koparmaktan' bahsetti." ifadelerine yer verdi.

Bir televizyon programında yaptığı konuşma nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş'ın, cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla tutuklandığını da aktaran Özel, "Tayyip Erdoğan bu sözleriyle gündemi değiştirerek yurttaşlarımızın gerçek sorunlarını konuşmaktan kaçtığını açık etmiştir." ifadelerini kullandı.

AK Parti kurmaylarının, enflasyon rakamlarını, hayat pahalılığını gizlemek için farklı konu başlıkları açarak, linç kampanyaları başlatma yarışına girdiklerini ileri süren Özel, "İstanbul'da aşırı kar yağışı nedeniyle iktidarın kontrolündeki havalimanlarında ve karayollarında yaşanan sorunları gizlemek için iktidar partisi trolleriyle ve güdümündeki medya aracılığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesini suçlama yarışına girmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Özgür Özel şunları kaydetti:

"Tayyip Erdoğan, elektriğe ve doğal gaza yapılan fahiş zamların konuşulmasını engellemek, akaryakıt zamlarını konuşmamak, vatandaşı fatura ödeyemeyecek hale getiren ekonomik krizin üzerini örtmek, İran'dan kaynaklı doğal gaz kesintisi nedeniyle sanayi tesislerinin kapanmasına neden olan yönetim sorununu unutturmak için Sezen Aksu ve Sedef Kabaş'a bilinçli bir linç kampanyası başlatıldığını itiraf etmiştir.

Ülkenin gerçeklerini perdelemek için bu tür linç kampanyalarından medet ummak bir acizlik göstergesidir ve gelecek açısından kaygı vericidir. Bu yaşananlar ve bu itiraf, Erdoğan ve ekibinin yeniden gündem değiştirme ihtiyacı duyduğunda neler yapabileceği konusunda endişe uyandırmaktadır. Basına yansıyan bu ifadeler iktidar partisinin linç kampanyalarıyla neleri makyajlamayı hedeflediğini göstermektedir. Partimiz, ülkenin gerçek sorunlarını gündemden düşürmeyecek, açlığı, yoksulluğu, çaresizliği konuşmaya ve çözüm önerilerini anlatmaya devam edecektir."

AA / Aynur Ekiz - Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Özgür Özel Enflasyon Adalet Politika Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title