Haberler

CHP İzmir İl Başkanlığı, EYT'lilerin sorunlarının çözümü için açıklama yaptı

Abone Ol

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) ekonomiye zarar verecek kişiler olarak hedef gösterilmeyi değil emeklilik hakkını istediğini söyledi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Emeklilikte Yaşa Takılanların ( Eyt ) ekonomiye zarar verecek kişiler olarak hedef gösterilmeyi değil emeklilik hakkını istediğini söyledi.

CHP'nin Eyt'lilerin sorunlarının çözümü için 81 ilde eş zamanlı yaptığı açıklama kapsamında, İzmir İl Başkanlığı üyeleri, bazı CHP'li milletvekilleri ve sendika temsilcileri Konak'taki İlk Kurşun Anıtı önünde bir araya geldi.

İl Başkanı Deniz Yücel, 22 yıldır anayasal emeklilik haklarının verilmesi için mücadele eden Eyt'lilerin lütuf değil, kazanılmış haklarını istediğini belirtti.

CHP olarak bu mağduriyete son vermek için attıkları adımlara Cumhur İttifakı'ndan destek bulamadıklarını aktaran Yücel, Eyt'lilerin ekonomiye zarar verecek kişiler olarak hedef gösterilmeyi değil emeklilik haklarını istediklerini dile getirdi.

İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Doğan Türker ise siyaset yapmadıklarını, siyaseti mücadele zemini olarak gördüklerini belirterek, EYT mağduru sayısının aileleriyle birlikte 15-20 milyona ulaştığını, toplumun büyük kesimini etkileyen sorunun yok sayılamayacağını dile getirdi.

Kaynak: AA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Yücel İzmir EYT Politika Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title