Haberler

Bakan Yanık: Artık bir millet olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor

Abone Ol

TBMM'de milletvekili kaydını yaptıran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Siyasetin seçim dönemlerinde; kendi içinde, kendi doğası gereği tartışmaları, gerilimi, gerginliği olur. Ama artık bir millet olarak, bir bütün olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor" dedi.

TBMM'de milletvekili kaydını yaptıran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Siyasetin seçim dönemlerinde; kendi içinde, kendi doğası gereği tartışmaları, gerilimi, gerginliği olur. Ama artık bir millet olarak, bir bütün olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor" dedi.

14 Mayıs'ta yapılan seçimde milletvekili seçilen Bakan Yanık, TBMM'de kaydını yaptırdı. Gazetecilere açıklama yapan Yanık, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi. Yanık, "Cumhuriyetimizin 2'nci yüzyılına adım attığımız bir döneme başlamak, hepimiz için, 85 milyon için çok önemli. Önümüzdeki süreçte inşallah hem Meclis tarafıyla yasama faaliyetlerinin yoğunlaştığı güçlü bir Meclis yapısının oluştuğu, hem de hükümet tarafıyla icraatların yoğunlaştığı, işte o Türkiye Yüzyılı hedeflerimizin gerçekleşmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağımız bir dönem olacak" diye konuştu.

'MİLLİ İRADEYİ HAZMEDEMEYEN TARAFLAR GÖRÜYORUZ'

Yanık, demokratik teamülleri hiç bozmadan oluşan bir seçim geçirdiklerini söyleyerek şöyle konuştu:

"Önümüzdeki süreç inşallah milletimizi bir bütün halinde büyüttüğümüz, geliştirdiğimiz, refaha ulaştırdığımız bir dönem olacak. Siyasetin seçim dönemlerinde; kendi içinde, kendi doğası gereği tartışmaları, gerilimi, gerginliği olur. Ama artık bir millet olarak, bir bütün olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu anlamda ben bu milletin bir evladı olarak şunu özellikle istirham ediyorum; özellikle muhalefet liderlerinden siyasetin kendi doğası, kendi normalitesi içerisinde devam etmesi ve seçmenin birbirinden farklı siyasi görüşler, farklı tutumlar sebebiyle kopmaması bizim bir bütün, bir millet olmamız açısından son derece önemli. Dolayısıyla bu gerilimi, bu kopuşu; bir takım hala daha seçim bitmesine rağmen oluşan milli iradeyi hazmedemeyen taraflar görüyoruz, insanlar görüyoruz, kamuoyunun tanıdığı aktörleri görüyoruz. Bunlar son derece tehlikeli. Bu günler gelir geçer; ama bu, hafızada kötü yer tutar. Buna izin vermeyelim. Şimdi özellikle istirham ediyorum. Artık bitti. Artık icraat zamanı. Artık bu toplumun geleceğini inşa etme zamanı. O yüzden özellikle muhalefet siyaset liderlerinden kendi seçmenleri üzerinde daha fazla siyaset mühendisliğine izin vermemeleri gerektiğini bir vatandaş olarak istirham ediyorum."


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Milletvekili Derya Yanık Aile Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title