Haberler

Bakan Kurum, "Maltepe'mizde 16 blokta 431 konutluk projemizin temellerini atacağız"

Güncelleme:

Bakan Kurum, "Maltepe'mizde 16 blokta 431 konutluk projemizin temellerini atacağız" Bakan Murat Kurum Maltepe'de 3 ayrı mahallede müjdeler verdi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Maltepe'de bir dizi program gerçekleştirdi.

Bakan Kurum, " Maltepe'mizde 16 blokta 431 konutluk projemizin temellerini atacağız"

Bakan Murat Kurum Maltepe'de 3 ayrı mahallede müjdeler verdi

İSTANBUL - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Maltepe'de bir dizi program gerçekleştirdi. Kurum, Muhtarlar, Meclis Üyeleri, STK ve Site Yöneticileri ile bir araya geldi. Bakan Kurum, "Kentsel dönüşümden sosyal konuta, millet bahçelerimizden belediyelerimizin projelerine yaptığımız desteklere kadar 100'den fazla yatırımın teslimini gerçekleştirdik" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Maltepe Aydınoğlu Tesisleri'nde 'Muhtarlar, STK, Site Yöneticileri, Meclis Üyeleri ile Toplantı' programında iş insanlarıyla bir araya geldi. Kurum, Bakan Kurum, ardından 'Başıbüyük Mahallesi Kentsel Dönüşüm Toplantısı'na katıldı. Kurum daha sonra Maltepe Esenkent İETT Konutları Temel Atma Töreni" ne katıldı. Bakan Murat Kurum Maltepeli İş İnsanlarına ve vatandaşlarına müjdeler verdi.

" Maltepeli kardeşlerimiz de kampanyamıza yoğun ilgi göstermeye devam ediyor"

Maltepe'de bir dizi programlara katılan Bakan Kurum, " Kıymetli hemşehrilerim, değerli Maltepeliler, muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimizin yine birbirinden kıymet Temsilcileri burada milletvekillerimiz var. Maltepe'miz için, İstanbul'umuz için, gece gündüz koşturan bakan yardımcım, ilçe başkanım, hanımefendiler, beyefendiler sizlerin şahsında İstanbul'umuzda yaşayan her bir kardeşimin sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Şimdi sizlerle, iş insanlarımızla, muhtarlarımızla, STK temsilcilerimizle, site sakinlerimizle beraberiz. Buradan sonra Başıbüyük mahallemizde kentsel dönüşüm toplantımızı gerçekleştireceğiz, müjdelerimizi vereceğiz. Sonra yine Maltepe'mizde 16 blokta 431 konutluk projemizin temellerini atacağız. Şu anda, İstanbul'un bu tarihi dönüşümünde, bu yüzyılın dönüşümünde Yarısı Bizden Kampanya'mıza başvuru sayısı kaç oldu biliyor musunuz? Bugün itibariyle İstanbul'umuzda 467 bin bağımsız bölüm için şimdiden yapılan toplam başvuru sayısı 87 bine ulaştı. Maltepe'li kardeşlerimiz de bu kampanyamıza yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Yani daha şimdiden 1 milyon 900 bin vatandaşımızın hayatı değişiyor. Maltepeli kardeşlerimiz de kampanyamıza yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Size söz, Maltepe'ye söz, İstanbul'a söz. Bu aziz şehirde 5 yıl içerisinde hiçbir riskli yapı kalmayacak, İstanbullu hiçbir kardeşim riskli yapıda oturmayacak. Hiçbir gencimiz, güvensizlik hissetmeyecek. Hiçbir annemiz, babamız, yastığa başını tedirgin bir şekilde koymayacak. Milletvekili adayı olduğumuz günün üzerinden tam 25 gün geçti. Sadece şu 25 günde İstanbul'da Maltepe'den Bağcılar'a, Kağıthane'de Şile'ye, Üsküdar'dan Kadıköy'e 39 ilçemizde milyarlarca lira değerinde 100'ü aşkın projenin temellerini attık. Kentsel dönüşümden sosyal konuta, millet bahçelerimizden belediyelerimizin projelerine yaptığımız desteklere kadar 100'den fazla yatırımın teslimini gerçekleştirdik. Yine bu 25 günde yüz binlerce İstanbullu vatandaşımızın hayatını değiştirecek kararlar aldık" dedi.

" Maltepe'mize 16 blokta 431 konut ve 19 dükkan kazandırıyoruz"

Sözlerine müjdelerle devam eden Bakan Murat Kurum, " Bugün de güzel Maltepe'mizdeyiz. Maltepe'ye yeni müjdelerle geldik.

Bir: Emlak Konut'umuzla; Atışokulu ve Gülsuyu'ndaki İETT bloklarımızın temellerini atıyoruz! 38 bin metre karelik alanı kapsayan bu projemizle Maltepe'mize 16 blokta 431 konut ve 19 dükkan kazandırıyoruz. İnşallah 2024 yılında Maltepeli kardeşlerimize teslim ediyoruz. Konutlarımız Maltepe'mize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

İki: Atışokulu'nda iki ayrı etapta toplam bin 327 konut, 8 dükkan ve camimizi yıl bitmeden sizlere teslim ediyoruz.

Üç: Yine Atışokulu Mahallemizde, 5 farklı etapta tam 2 bin 700 yeni yuvamızın çalışmalarına başlıyoruz.

Dört: Marmara Üniversitemiz için 2.2 milyar liralık yatırım değeriyle Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin ve 451 milyon liralık yatırım değeri olan 3 bin 500 kişilik öğrenci yurdumuzun yapımına süratle devam ediyoruz. Külliyenin içerisinde yer alan ilkokul, ortaokul ve lise binaları ile mühendislik ve teknoloji fakültelerinin yapımını tamamladık. İnşallah bu yıl içerisinde projemizi tamamlayacağız ve gençlerimizin istifadesine sunacağız.

Beş: Başıbüyük'te 2 etapta toplam 605 konut üreterek hem sağlıksız yapıları temizlemiş hem de vatandaşlarımızın mülkiyet problemlerini çözmüştük. Şimdi bu mahallemizde 320 dönüm alanda İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarından birini daha başlatıyoruz.

Altı: Zümrütevler'de bin 590 bağımsız birimden oluşan Kaleyurt, Yeşil Belde Sitesi, Öz-iş, Zümrütevler ve Palmiye sitelerimizi de "Yarısı Bizden Kampanyasına" dahil ediyoruz ve kentsel dönüşümü başlatıyoruz.

Büyükbakkalköy Mahallemize 65 bin m2 büyüklüğe sahip yemyeşil bir millet bahçesi kazandırıyoruz.

Sekiz: Yaklaşık 3 hafta önce Anadolu Yakasında mahalle muhtarlarımızla buluşmamızda Maltepe Fındıklı Mahalle Muhtarımız Yaşar Bey, bizden mahalledeki vatandaşların bir park ihtiyacının olduğunu söylemişti. Üç gün sonra 10 bin metrekarelik bir alanda İller Bankamız eliyle parkımızın yapımına başladık. Dün itibariyle de parkımızı tamamladık, hizmetinize hazır. Tüm bu projelerimiz, yeni yatırımlarımız, yeni yuvalarımız sizlere, Maltepe'mize; Herkesin Maltepe'sine, İstanbul'umuza, Herkesin İstanbul'una hayırlı, uğurlu olsun diyorum" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Milletvekili Adayı İklim Değişikliği Murat Kurum İstanbul Maltepe Dizi Politika Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title