Haberler

Bakan Kurum: Biz öyle birileri gibi verdiği sözleri unutanlardan değiliz

Abone Ol

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Ümraniye'de yaptığı konuşmada, AK Parti'nin verdiği sözleri tuttuğunu ve İstanbul'un geleceği için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

ÜMRANİYE'de konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "Biz öyle birileri gibi verdiği sözleri unutanlardan değiliz. Bugünün işini asla yarına bırakmayız. Kemal Kılıçdaroğlu hani 'sana söz' diyor ya biz de ona diyoruz ki; Kılıçdaroğlu söz uçar eser kalır eser. Söz uçar proje kalır proje. Bunların eseri yok eseri. Ama biz milletimize söz veririz ve onu hemen yaparız. Her zaman söylediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Alemdağ Caddesi'nde düzenlenen mitinge katılan Bakan Kurum, "İstanbul bizim aşkımız, sevdamız ruhumuz. Biz bu kutlu beldeye hep; 'Eserlerin İstanbul'u' diyerek hizmet ettik. Hiçbir zaman bu kadim şehrin istikbalini, ehliyetsizlerin, liyakatsizlerin insafına terk etmedik. Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaşlarımızın mutluluğu için İstanbul'umuzda binlerce başarı hikayesine imza attık. İşte bugün, vekillerimizle, başkanlarımızla, teşkilatımızla el ele verip; İstanbul'umuzu deprem tehdidine karşı hazırlıyoruz. Yarısı Bizden Kampanyası'na son güncel başvuru rakamlarımızı açıklayayım da Kemal Kılıçdaroğlu bi duysun. Bugün itibariyle İstanbul'umuzda 611 bin bağımsız bölüm için yapılan toplam başvuru sayısı tam 125 bine ulaştı. Yani 2 buçuk milyon insanımızın artık hayatı değişiyor. Milyonların yeni hayatı başlıyor" diye konuştu.

"ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ"

Bakan Kurum, "İstanbul'umuzun 39 ilçesine, 963 mahallesine, her bir sokağına, her bir caddesine her zaman aynı hizmetleri götürmenin gayreti içerisinde olduk. Hiç kimseyi ayırt etmedik. Önceliğimiz hep eser oldu, proje oldu. İşte bu anlayışla Ümraniye'mizde; Osmangazi Korusu Millet Bahçemizden, katlı otopark ve meydanımıza, atık getirme merkezinden kentsel dönüşüm projelerimize kadar, çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. En son geçtiğimiz hafta Ümraniye'mize gelmiş, Hekimbaşı Mahallemizde yeni yuva ve dükkanlarımızın temellerini atmıştık. Komşu Finans Evleri Kentsel Dönüşüm Projemizdeki evlerimizin, iş yerlerimizin anahtarlarını teslim etmiştik. Tabi bununla yetinmemiş, yine o gün buluşmamızda müjdelerimizi sizlerle paylaşmıştık. Topağacı'nda 77 bin metrekarelik alana sahip Molla Hüsrev Camii ve Güney Camii çevresinde yürütülen projelerimizde kat karşılığı anlaşma oranını yüzde 45'ten yüzde 50'ye çıkartıyor ve kentsel dönüşümü başlatıyoruz dedik" ifadelerini kullandı.

"BİZ ÖYLE BİRİLERİ GİBİ VERDİĞİ SÖZLERİ UNUTANLARDAN DEĞİLİZ"

Bakan Kurum, "Kazım Karabekir ve Dudullu'da 10 mahallemizi ilgilendiren 2B alanlarında kentsel dönüşümün önünü açmak için imar çalışmalarımızı yaptık. Şimdi, ada bazında uygulama çalışmalarına başladık, dedik. Hazine mülkiyetinde olan 275 bin metrekarelik arazinin sosyal donatı alanı olarak kullanmak üzere hibe yapılmasına ilişkin yetki yazımızı imzaladık dedik. İnkılap ve Hekimbaşı'nda bulunan orman vasfını yitirmiş yaklaşık 350 dönümlük alanda vatandaşlarımızın tapu sorunlarını çözdük. Tabi Hekimbaşı Mahallemizi de unutmadık. Burada av köşkünün de bulunduğu arazide tapu maliklerine başka bir yerden hazine taşınmazı önereceğiz. Buradaki kardeşlerimiz de tapularına sahip olacaklar. Vatandaşımız ister kendi yapar; isterse bir müteahhit ile anlaşır, isterse de TOKİ eliyle buraları dönüştürebilir dedik. Yine Dudullu Meydanı ve Osmangazi Millet Bahçesi çevresinde yerinde dönüşüm yapacak; yaşanabilir yeni alanlar oluşturacağız dedik. Hamdolsun tüm bu müjdelerin hepsini o gün sizlere verdik. Biz öyle birileri gibi verdiği sözleri unutanlardan değiliz. Bugünün işini asla yarına bırakmayız. Kılıçdaroğlu hani sana söz diyor ya biz de ona diyoruz ki; Kılıçdaroğlu söz uçar eser kalır eser. Söz uçar proje kalır proje. Bunların eseri yok eseri. Ama biz milletimize söz veririz ve onu hemen yaparız. Her zaman söylediğimiz gibi; yaparsa AK Parti yapar" dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

İklim Değişikliği AK Parti İstanbul Ümraniye Politika Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 7 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title