Haberler

Altaç'tan Silah Bırakma Çağrısı Değerlendirmesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aydın Altaç, Abdullah Öcalan’ın PKK’ya silah bırakma çağrısını değerlendirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aydın Altaç, Abdullah Öcalan'ın PKK'ya silah bırakma çağrısını değerlendirdi.

Altaç, Halkların Demokrasi Partisi'nin (HDP) PKK'ya silah bırakma çağrısını gayet olumlu bir adım olarak gördüklerini belirterek, bin yıldır Anadolu'da Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i ile kardeşçe yaşadıklarını söyledi. Altaç, "Et ile tırnak gibi olmuşuz. Sorunlarımızı silahsız ve kardeşçe çözmemiz lazım. Silahların bırakılmasına yönelik çalışmaların hız kazanması, tam anlamıyla bir eylemsizliğin hayata geçmesi ve demokratik siyasetin bir yöntem olarak öne çıkartılması konusundaki açıklamayı önemli görüyoruz. Silahların devre dışı kalması çözüm sürecinin gelişime hız katacaktır. Süreci nihai sonuca ulaştırmakta kararlıyız. Çözüm sürecinde, samimiyet, cesaret ve kararlılıkla sonuca ulaşacağımızı biliyoruz. Biz de AK Parti olarak barıştan yana olan kesimleri, gelinen bu müzakere ve çözüm aşamasına güç katmaya davet ediyoruz. Barışa her zamankinden çok daha yakın olduğumuzu bilerek, emek veren ve verecek olan tüm demokrasi güçlerini desteklediklerini söyledi. Bu adımlar ciddi adımlardır. Bir zamanlar Kürtçe konuşmanın bile yasak olduğu Türkiye'de artık devletin kendi kanalı olan TRT ŞEŞ'te Kürtçe yayın yapılıyorsa insanlar özgürce kendi dilleri ile özgürce konuşa biliyorsa bunu herkesin oturup düşünmesi lazım bu adımlar ciddi adımlardır. Kürt ve Türk kardeşliğini yıllarca bozmaya çalışanların artık vakti dolduğunu söylemek isterim. Yıllardır devam eden silahlı mücadelede gördük ki hiç bir sonuç alınamamıştır. ve artık bu silahların susma zamanı gelmiştir. Gün kardeşlik günüdür. Birlikte olmak günüdür. AK Parti'nin bugün uygulamaya koyduğu çözüm süreci programında zaten bu var. ve biz bu çözüm sürecini alkışlıyoruz, destekliyoruz. Son 30 yıl içinde gelmiş, geçmiş hükümetler içinde AK Parti'nin yapmış olduğu bu çözüm süreci programı bir ilk oluyor. Silahlar bırakılacak ve sevgi barış hakim olacak. İşte AK Parti'nin diğer siyasi partilerden farkı budur" dedi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Aydın Altaç Diyarbakır Ak Parti Politika Güncel Haberler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Bakmadan Geçme

Sahipsiz köpek sorunu sizce nasıl çözülmeli?

Sahipsiz köpek sorunu sizce nasıl çözülmeli?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title