Haberler

Altaç'tan AK Parti'nin Seçim Bildirgesi Değerlendirmesi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aydın Altaç, önümüzdeki günlerde açıklanacak olan seçim bildirgesiyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, bildirgede başkanlık sistemi ve çözüm süreciyle ilgili önemli kararlar alındığını söyledi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aydın Altaç, önümüzdeki günlerde açıklanacak olan seçim bildirgesiyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, bildirgede başkanlık sistemi ve çözüm süreciyle ilgili önemli kararlar alındığını söyledi.

7 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aydın Altaç, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 15 Nisan'da açıklanması beklenilen seçim bildirgesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bildirgede başkanlık sistemi ve çözüm süreci konuları öncelikli olarak ele alındığını dile getiren Altaç, ayrıca AK Parti'den aday olacak milletvekillerinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü anlattı. Altaç, "7 Haziran'da Meclis'te bizi milletvekilli adaylarıyla ilgili yoğun bir çalışma sürdürülüyor. AK Parti olarak Türkiye'de biz en demokratik yöntemleri kullanarak adaylarımızı belirliyoruz. Üst kurulumuz nihai çalışmalarını yapıyor. Sayın Başbakanımızın başkanlığındaki üst kurulumuz en doğru ve sağlam kararı vereceğine inanıyoruz. AK Parti'nin Türkiye ile ilgili hedefleri var. Hedeflerimizi yakalamamız için en sağlam kadrolarla hareket etmemiz gerekiyor. Bu seçimler Türkiye'nin önünü açabilecek kararlar imza atacak" dedi.

"2015'TEKİ MECLİS TABLOSU TÜRKİYE'NİN SİYASAL SİSTEMİNİ ÇOK YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR"

Türkiye'deki mevcut sistem ülkenin hem ekonomik yapısına hem demografik yapısına ve demokratik anlayışına uymayan bir sistem olduğunu dile getiren Altaç, başkanlık sistemini işaret etti. Altaç, "Uzun yıllar boyunca Türkiye'de ötekileştirilmiş, ayrıştırılmış, ekonominin olumsuz ilerlediği bir sistem oluşmuştu. Bu sistem darbelerle yürütülüyordu. Ama 2002 sonrası Türkiye'de bu sistemin artık ayakta kalma şansı kalmadığı görüldü. Türkiye'nin emekleyerek değil artık koşması gerekiyordu. Koşabilmesi için de sistemin çok ciddi bir revizyona gitmesi şart. Parlamenter sistemin Türkiye'nin yapısına uyuşamadığı herkesin malumu. Bu anlamda 2015'teki Meclis tablosu Türkiye'nin siyasal sistemini çok yakından ilgilendiriyor. Türkiye'deki gerçekliği de göz önünde bulundurmak suretiyle olabilecek en iyi sistemle uygulamaktır. Fransa ve ABD'deki sistemlerin aynısı Türkiye'ye uygulama gibi bir düşüncemiz yok. Başkanlık sistemiyle birlikte çok etkili bir yürütmenin oluşacağı kesindir. Yereldeki sorunları daha iyi çözebilecek ve hızlı hareket edebilecek sistemi oluşturacaktır. AK Parti'nin seçim bildirgesinde başkanlık sisteminin Sayın Başbakanımızın kaleme aldığı hususu kamuoyuna açıklayacak. Başkanlık sistemi denilince sadece AK Parti, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız tartışılıyor. Oysaki, biz ise Türkiye'nin sistemini tartışıyoruz. Bu sorun AK Parti'nin yapısıyla ilgili bir sorun değil, Türkiye'nin yapısıyla ilgili bir sorundur" ifadelerini kullandı.

2002 öncesi ve sonrası Türkiye'nin tamamen farklı bir versiyonun olduğunu anlatan Altaç, "Eski Türkiye ve yeni Türkiye diyebileceğimiz tüm alanlarda farklı bir ülke görüyoruz. Bu anlamda hükümetimizin ülkemize yaptığı en büyük hizmetlerden bir tanesi de çözüm sürecidir. Çözüm süreci Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın kararlı ve samimi iradeleriyle ortaya çıktı ve önemli bir aşamaya gelmiştir" şeklinde konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Aydın Altaç Ak Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Masterchef ne kadar, kaç ay sürüyor? 2024 Masterchef kaç hafta sürüyor, ne zaman bitecek? Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? (BELLİ OLUYOR) Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi? Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 16 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Fransa Türkiye maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Fransa Türkiye U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fransa Türkiye maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fransa Türkiye U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Arda Güler'in sevgilisi kim, kaç yaşında? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kimdir, nereli, boyu kaç? Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title