Haberler

Almanya'da Bavyera Başbakanı Sınır Kontrollerinin Artırılmasını İstedi

Abone Ol

Bavyera eyaletinin Başbakanı Markus Söder, düzensiz göçle mücadelede daha sıkı sınır kontrolleri yapılması çağrısında bulundu. Söder, yapılan kontrollerde aranan 80 bin kişinin yakalandığını vurguladı.

Almanya'da Bavyera eyaletinin Başbakanı Markus Söder, düzensiz göçle mücadelede daha sıkı sınır kontrolleri yapılması çağrısında bulundu.

Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisi Genel Başkanı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, "Dış sınırları olan tüm eyaletler sınır polisi konusunda bizi örnek almalı ve federal hükümet de sınır kontrollerini artırmalı." dedi.

Bavyera sınır güvenliğindeki dengenin olumlu olduğunu belirten Söder, yapılan kontrollerde insan kaçakçıları, uyuşturucu satıcıları ve diğer ciddi suçlular da dahil olmak üzere aranan 80 bin kişinin yakalandığını vurguladı.

Almanya, on binlerce mülteci ve düzensiz göçmenin Balkan rotası üzerinden Batı Avrupa'ya geçmesinin ardından 2015 sonbaharından bu yana Avusturya ile Bavyera sınırında kontroller gerçekleştiriyor.

Bavyera eyaletinin Avusturya ve Çekya ile karadan, İsviçre ile "Konstanz Gölü" olarak bilinen Bodensee üzerinden sınırı bulunuyor.

Tüm ülke çapında sınır kontrolleri ise en son 2022'de Elmau'daki G7 Zirvesi'nde yapılmıştı. O dönemde 383 bin 858 kişi kontrol edilmiş ve haklarında tutuklama emri bulunan 463 kişi ile 2 bin 481 aranan kişi tespit edilmişti.

Kaynak: AA / Politika

Markus Söder Almanya Bavyera Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title