Alman Başbakan Adayı Schulz Mitingde Konuştu - Haberler
Haberi Paylaş

Alman Başbakan Adayı Schulz Mitingde Konuştu

İhlas Haber Ajansı - Politika

- Alman başbakan adayı Schulz mitingde konuştuBERLİN - Alman Sosyal Demokrat Parti lideri ve başbakan adayı Martin Schulz, Köln'de düzenlenen seçim mitinginde konuştu.

- Alman başbakan adayı Schulz mitingde konuştu

BERLİN - Alman Sosyal Demokrat Parti lideri ve başbakan adayı Martin Schulz, Köln'de düzenlenen seçim mitinginde konuştu.

Köln'ün Heumarkt meydanında yaklaşık üç bin kişiye hitap eden Alman başbakan adayı Martin Schulz, Başbakan Angela Merkel'i ve partisinin politikalarını eleştirdi. "Bu ayın 24'ünde gerçekleştirilecek federal seçimler öncesi gelecek ile ilgili hiç konuşmayan bir başbakan ve gelecek için politikalar üreten Sosyal Demokratlar arasında seçim yapacaksınız" diyen Schulz, seçmenleri SPD'ye oy vermeye çağırdı. Başbakan Merkel'in sosyal demokrat politikaları kopyaladığını söyleyen Schulz, "Bugün Köln'de hava güzel desem, yarın CDU hava durumu komisyonu havanın Köln'de güzel olduğunu açıkladı derler" dedi.

"Ben bayan Merkel'in yerinde olsam bay Trump sizin politikanız asla Almanya'nın politikası olmayacak derim" diyen Martin Schulz "Aşırı sağcı parti AfD bizim Entegrasyon Bakanımız Aydan Özoğuz'a seni Anadolu'ya yollayacağız diyor. AfD Partisi sözcüsü, 'Fransa'nın gurur duyduğu tarihi var, İngilizlerin de gurur duyduğu tarih var, bizim de var. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı'nda savaşan askerlerimizle ve onların gösterdiği performansla gurur duyuyoruz' diyorlar. Bunlardan utanç duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan seçildiği taktirde kadın ve erkekler arasında eşitsizliği sonlandıracağını iddia eden Schulz, orta ve düşük gelirlilerin durumunu düzeltmek için çalışacaklarını söyledi. Schulz, "Seçimin olacağı pazar akşamı saat 18'e kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" diyerek sözlerine son verdi.

Mitingin açılış konuşmasını Köln seçim bölgelerinin liste başı olan milletvekili adayları yaptı.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Sosyal Demokrat Parti, Angela Merkel, Köln, Politika, Güncel, Haberler

title