Haberler

AK Partili Asuman Erdoğan'dan eğitimde yardımcı kaynak destek paketi açıklaması Açıklaması

Abone Ol

AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi ve kalitenin artırılmasının en önemli hedef olduğunu söyledi.

AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi ve kalitenin artırılmasının en önemli hedef olduğunu söyledi.

Erdoğan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, eğitimde fırsat eşitliği ve yardımcı kaynak destek paketi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kaynak kullanımında dezavantajlı bölgelere öncelik vererek, Türkiye'nin en gelişmiş bölgelerindeki eğitim olanaklarını en ücra yerdeki öğrencilere ulaştırmak için gerekli hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, "Bu yatırımlarla Türkiye'nin her yerinde yaşayan öğrenci ve öğretmenlerimize eşit öğrenme ve öğretme imkanı sağladık. Artık şehrin ortasındaki okul da dağın ardındaki okul da aynı imkanlara erişebilmektedir." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığının kurduğu altyapı ve sistemlerle eğitimdeki en yeni gelişmeleri, en kaliteli materyalleri ve öğrenme imkanlarını ücretsiz şekilde her öğrencinin imkanına sunduğunu dile getiren Erdoğan, "Eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi ve kalitenin artırılması MEB ve devletin en önemli hedefidir." dedi.

Erdoğan, MEB'in hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için ikinci sınıftan 12'nci sınıfa kadar kapsamlı bir yardımcı kaynak destek paketi hazırladığını ifade etti.

Paketin bu ay kullanıma açıldığını belirten Erdoğan, hem online hem de basılı olarak tüm öğrencilere ulaştırılacak yardımcı kaynaklar ile velilerin yükünün hafifleyeceğini söyledi.

Erdoğan, özel eğitim öğrencilerinin de ihmal edilmediğinin altını çizerek, pakete MEB'in meb.gov.tr adresinden ulaşılabileceğini kaydetti.

Kaynak: AA / Politika

milli eğitim bakanlığı Asuman Erdoğan Milletvekili Ankara Politika Haberler

Bakmadan Geçme

İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı?
title