Haberler

AK Parti'li Karahocagil: "Savunma sanayi projelerimizin bütçesi 75 milyar dolara çıktı"

Abone Ol

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, savunma sanayisi projelerinin bütçesinin 5,5 milyar dolardan 75 milyar dolara çıktığını belirtti.

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, savunma sanayisi projelerinin bütçesinin 5,5 milyar dolardan 75 milyar dolara çıktığını belirtti.

Karahocagil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin hiçbir zaman savaş yanlısı bir ülke olmadığını, vatanı ile bölgesinde istikrar ve güvenin sağlanması için elinden geleni yaptığını söyledi.

Türkiye'nin, Rusya-Ukrayna Savaşı sürecinde yaşanan gelişmelerde ortaya koyduğu çabanın, bu durumun en açık örneklerinden biri olduğunu ifade eden Karahocagil, zulmü alkışlamayacaklarını, zalimlerden yana olmayacaklarını vurguladı.

Ak Parti iktidarlarında savunma sanayinde yürütülen çalışmaları anlatan Karahocagil, savunma sanayisi gelişmiş ülkelerin aynı zamanda küresel siyasette de söz sahibi olduğuna dikkati çekti. Karahocagil, "AK Parti hükümeti olarak her alanda olduğu gibi hava, kara, deniz savunma sistemleriyle füzelerle, zırhlı ve diğer pek çok teknolojik araçla savunma sanayisi alanında milli ve yerli yeniliklerin peşindeyiz. Değeri 1 milyar doların üzerinde olan teknolojik şirket sayımız 6'ya ulaştı. Türkiye, 62 savunma sanayisi projesinden 750'nin üzerinde projeye imza atmış. Savunma sanayisi projelerimizin bütçesi 5,5 milyar dolardan 75 milyar dolara çıktı." diye konuştu.

Türkiye'nin istikbal ve istiklali için kara, deniz ve hava savunmasından asla taviz vermeyeceklerini, ülke sınırlarının içinde ve dışında fedakarca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerinin işini kolaylaştıracaklarını dile getiren Karahocagil, terör örgütlerine ve Türkiye'nin toprak bütünlüğüne zarar vermek isteyecek her türlü yapıya göz açtırmayacak nice projelere imza atacaklarını belirtti.

Kaynak: AA / Politika

Togo Cumhuriyeti AK Parti Türkiye Amasya Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title